blank
ویژگی های طراحی سایت با زبان های برنامه نویسی
ویژگی های طراحی سایت با زبان های برنامه نویسی
ویژگی های طراحی سایت با زبان های برنامه نویسی
طراحی سایت با زبان های برنامه نویسی

با گسترش تکنولوژی و پیشرفت ابزارهای طراحی سایت، روش های ساخت و پیاده سازی یک وب سایت نیز گستردگی زیادی پیدا کرده است. طراحی سایت با انواع سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس، جوملا، دروپال و …، طراحی سایت آماده با استفاده از سایت ساز ها و یا فروشگاه ساز ها و هم چنین طراحی سایت با زبان های برنامه نویسی، از جمله روش هایی است که امروزه برای راه اندازی یک وب سایت اینترنتی مورد استفاده قرار می گیرد. در طراحی سایت با استفاده از سایت های آماده و یا سیستم های مدیریت محتوا، به کد نویسی و دانش زبان های برنامه های نویسی نخواهید داشت و می توانید با یادگیری نحوه کارکرد انواع سیستم های مدیریت محتوا، سایت خود را طراحی کنید.

اما برای طراحی سایت با زبان های برنامه نویسی، نیازمند یادگیری مباحث و زبان های برنامه نویسی مختلفی خواهید بود. اگر علاقه مند به نحوه طراحی سایت هستید و می خواهید پیش زمینه های لازم برای ساخت سایت با برنامه نویسی را بدانید، این مقاله را از دست ندهید.

سایت استاتیک و دینامیک چیست و چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

برای درک بهتر انواع مختلف سایت، نیاز است با سایت های استاتیک و دینامیک آشنایی داشته باشید و تفاوت آنها را تشخیص دهید. به طور کلی سایت های طراحی شده به دو دسته استاتیک و دینامیک تقسیم می شوند. سایت های استاتیک دارای صفحات ثابتی هستند که برای ایجاد تغییرات در آنها، ویرایش کد ها الزامی است. در این نوع سایت ها امکاناتی مانند صفحات پرداخت، عضویت کاربران، ارسال و و آپلود محتوا و فایل وجود ندارد. در طرف دیگر سایت های دینامیک قرار می گیرند. این سایت ها دارای امکانات فراوانی هستند و به کاربر، قابلیت های زیادی ازائه می شود.

طراحی سایت با زبان های برنامه نویسی

پیش نیازهای طراحی با زبان های برنامه نویسی

اگر قصد طراحی سایت با زبان های برنامه نویسی را دارید، نیاز به یادگیری برخی مهارت ها ضروری است. در این بخش حداقل مواردی که برای ساخت سایت برنامه نویسی شده را باید آموزش دیده باشید بررسی می کنیم.

HTML

اولین قدم در طراحی سایت با زبان های برنامه نویسی، یادگیری زبان نشانه گذاری HTML است. برای طراحی بخش های مختلف سایت مانند هدر، بخش محتوا، سایدبار و فوتر، باید از HTML استفاده کنید. در زبان HTML از تگ های متنوعی استفاده می شود که هرکدام کاربرد خاصی دارند. برای ساخت فرم ها، صفحات ورد و ثبت نام و به طور کلی چهار چوب صفحات وب سایت، باید HTML را به طور کامل آموخته باشید.

CSS

برای شکل دهی و زیباسازی صفحات خود، نیاز به CSS و استفاده از آن را دارید. بدون CSS، صفحات وب تنها دارای برخی از نوشته ها خواهد بود که هیچ شباهتی به وب سایت مدنظر شما ندارد. موقعیت و جایگذاری بخش های مختلف وب سایت در صفحه، انتخاب تصویر زمینه مناسب، رنگ ها و سایز فونت ها، کادر، حاشیه و در تمام مواردی که روی زیبایی وب سایت تاثیر می گذارند باید از CSS استفاده کرد.

JavaScript

برای ساخت یک سایت حرفه ای با برنامه نویسی، نیاز به زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت خواهید داشت. برای طراحی یک سایت استاتیک و ثابت، شاید html و css تا حد زیادی نیاز های شما را برطرف کنند اما در طراحی سایت های پویا یا دینامیک، باید از زبان های برنامه نویسی بیشتری مانند جاوا اسکریپت استفاده کرد. هم چنین می توانید برای انیمیشن دادن و متحرک کردن بخش های مورد نظر در وب سایت خود، بررسی اعتبارسنجی فرم ها، پاسخ به واکنش های مختلف مانند فشردن دکمه یا اسکرول کردن، می توانید از جاوا اسکریپت استفاده کنید.

انتخاب یک زبان برنامه نویسی سمت سرور

زبان های سمت سرور، زبان های برنامه نویسی هستند که کاربر را به پایگاه داده مورد نظر متصل می کنند. این زبان ها موتور اصلی سایت ها هستند. انتخاب و یادگیری یک زبان سمت سرور، تصمیم مهمی خواهد بود. برخی از زبان های پر کارد سمت سرور که در ساخت سایت با برنامه نویسی بیشترین کاربرد را دارند نام می بریم.

  • PHP
  • ASP.NET
  • RUBY
  • JAVA
  • PERL
  • PYTHON

طراحی سایت با زبان های برنامه نویسی

ویژگی های طراحی سایت با زبان های برنامه نویسی

اگر قصد داشته باشید که وب سایتی اختصاصی با استفاده از زبان های برنامه نویسی برای نوعی کسب و کار خاص را طراحی کنید، باید به ویژگی های مختلفی توجه داشته باشید. هدف از طراحی سایت با زبان های برنامه نویسی، پیاده سازی خواسته های گوناگون یک مشتری اعم از دارا بودن ظاهر گرافیکی منحصر به فرد، امنیت بالا، سرعت و رابطه کاربری مناسب و به کارگیری آخرین تکنولوژی های فعال در حوزه طراحی وب سایت است. در ادامه به مهم ترین ویژگی های طراحی سایت با زبان های برنامه نویسی می پردازیم.

ظاهر منحصر به فرد

اولین ویژگی طراحی سایت با زبان های برنامه نویسی، ظاهر منحصر به فرد وب سایت است. هنگام طراحی سایت اختصاصی، از قالب های آماده استفاده نمی شود و قالبی منحصر به فرد، از پایه کدنویسی خواهد شد؛ در نتیجه وب سایت طراحی شده هیچ گونه مشابه خارجی نخواهد داشت.

امنیت بالا

تامین امنیت وب سایت، موضوع مهمی است که در تمامی سایت های طراحی شده باید رعایت شود. با این وجود این مورد در وب سایت های برنامه نویسی شده، اهمیت بیشتری دارد. راه های نفوذ به سایت های اختصاصی بسیار محدود است و بهترین تکنولوژی ها برای افزایش امنیت آن بکار گرفته می شود.

سرعت بارگذاری بسیار بالا

همانند موضوع امنیت، سرعت یک وب سایت نیز باید تا حد قابل قبولی بالا باشد. سرعت پایین بارگذاری صفحات منجر به نارضایتی مشتریان و کاهش آنها خواهد شد بنابراین سرعت، موضوع مهمی در تمامی سایت هاست که باید رعایت شود. اما این مورد نیز در وب سایت های طراحی شده با استفاده از زبان های برنامه نویسی، اهمیت بیشتری پیدا می کند. هنگام طراحی سایت تخصصی، با استفاده از کد نویسی های بهینه، سرعت بارگذاری صفحات افزایش قابل توجهی می یابد و این سرعت تا مرز یک ثانیه نیز پیش خواهد رفت.

نمایش پیشرفته در موبایل

از دیگر ویژگی ها طراحی سایت با زبان های برنامه نویسی، نمایش پیشرفته و منحصر به فرد آنها در موبایل هاست. هنگام طراحی سایت اختصاصی علاوه بر رعایت ریسپانسیوی سایت، قابلیت موبایل فرندلی بودن آن نیز اهمیت زیادی پیدا می کند. با این ویژگی استفاده از وب سایت در حالت موبایل بسیار ساده خواهد بود و کاربری آن هیچ گونه مشکلی را بوجود نخواهد آورد.

طراحی سایت با زبان های برنامه نویسی

حمع بندی

روش های طراحی سایت، گستردگی زیادی دارند و انواع مختلفی را شامل می شوند. در این بین طراحی سایت با زبان های برنامه نویسی، طرفداران مخصوص به خود را دارد. این نوع طراحی سایت با وجود تمامی مزایایی که به آن اشاره کردیم، نیازمند صرف هزینه و زمان بالایی می باشد. در صورتی که قصد دارید در مدت زمان کوتاهی وب سایت خود را راه اندازی کرده و هزینه مناسبی برای آن در نظر بگیرید، می توانید نمونه کارهای ما را مشاهده کنید و قالبی متناسب با شغل و سلیقه خود را انتخاب نموده، سپس فرم درخواست دموی رایگان را تکمیل نمایید و به مدت یک ماه کاملا رایگان سایت خود را تست کنید و در صورت رضایت از عملکرد و نحوه خدمات پشتیبانی و آموزش ما نسبت به خرید سایت اقدام نمایید و از یک سال پشتیبانی و آموزش رایگان به همراه هاست و دامنه رایگان بهره مند شوید.

اگر نیاز به راهنمایی بیشتری در این زمنیه دارید، می توانید با همکاران پشتیبانی طراحی سایت معین در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.