نکاتی در مورد طراحی سایت خبرگزاری
نکاتی در مورد طراحی سایت خبرگزاری
نکاتی در مورد طراحی سایت خبرگزاری
طراحی سایت خبرگزاری

طراحی سایت خبرگزاری: اگر اهل دنبال کردن اخبار باشید، به احتمال زیاد با تعدادی از وب سایت های خبری و یا خبرگزاری معتبر آشنا هستید. این نوع وب سایت ها به انتشار جدیدترین اخبار در زمینه های مختلف می پردازند که کاربر با از طریق لینک خبر، به وب سایت مراجعه و متن کامل آن را مطالعه می کند.

سایت های خبرگزاری درست مانند روزنامه ها، نقش مهمی در اطلاع رسانی و انتشار اخبار مختلف دارند. مزیت اصلی این وب سایت ها نسبت به روزنامه ها و مجلات خبری، به روز بودن آنهاست. به همین دلیل سایت های خبری و خبرگزاری رفته رفته جایگزین روزنامه ها شده اند و کاربران نیز استقبال مناسبی از آن می کنند.

سایت های معتبر زیادی در این زمینه فعالیت می کنند اما شما نیز می توانید با طراحی سایت خبرگزاری خود و بهینه سازی آن، جزو وب سایت های حرفه ای شوید و کاربران زیادی جذب نمایید. در این مقاله به بررسی نحوه طراحی سایت خبرگزاری خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

طراحی سایت خبرگزاری چه اهمیتی دارد؟

همانطور که گفته شد وب سایت های خبری، نقش مهمی در اطلاع رسانی های مختلف دارند و رفته رفته جایگزین روزنامه ها و مجلات خبری مختلف شده اند. مطالعه اخبار از طریق وب سایت تنها نیاز به اینترنت دارد و کاربران می توانند با هزینه ای اندک، از جدیدترین اخبار در سریع ترین زمان مطلع شوند.

به دلیل کارایی بالا و استقبال بالای کاربران از این نوع وب سایت ها، طراحی سایت خبرگزاری نیز افزایش زیادی گرفته است. این وب سایت ها در زمینه های مختلفی فعالیت می کنند. برخی از سایت های خبرگزاری تنها به بررسی اخبار یک رشته می پردازند مانند وب سایت های ورزشی و یا اخبار تکنولوژی. برخی از سایت های خبری نیز تمام اخبار روز ایران و جهان را پوشش می دهند.

طراحی سایت خبرگزاری به دلیل علاقه و استقبال زیاد مردم، گزینه مناسبی برای شما می تواند باشد. در صورتی که شما نیز در وب سایت خبری خود اخباری موثق را مطابق اصول سئو منتشر نمایید، می توانید مخاطبان زیادی را جذب سایت خود کنید.

طراحی سایت خبرگزاری

نحوه طراحی سایت خبرگزاری

طراحی سایت خبرگزاری نیاز به برنامه ای از پیش تعیین شده دارد. به این شکل می توانید وب سایتی مناسب و کاربر پسند را طراحی کرده و از آن استفاده نمایید. در این بخش به بررسی نکاتی مهم در خصوص طراحی سایت خبرگزاری می پردازیم.

تعیین نوع وب سایت خبری

اگر قصد طراحی سایت خبرگزاری را دارید، در ابتدا باید نوع اخبار منتشر شده در آن را تعیین کنید. آیا قصد دارید به ارائه تمامی اخبار در زمینه های مختلف بپردازید و یا می خواهید تمرکز وب سایت خود را روی اخبار یک رشته قرار دهید؟ با تعیین نوع وب سایت، می توانید طراحی سایت خبرگزاری خود را هدفمند تر اجرا کنید.

تعیین روش طراحی سایت

در مرحله بعد، باید روش طراحی سایت خبرگزاری خود را مشخص نمایید. آیا قصد دارید از وب سایت های آماده استفاده کنید و یا سایتی حرفه ای و همه جانبه را در نظر دارید؟ در صورتی که می خواهید از وب سایتی با کیفیت و حرفه ای استفاده نمایید، پیشنهاد می کنیم از قالب های خبری وردپرس استفاده کنید. طراحی سایت با وردپرس به راحتی در مدت زمانی کوتاه امکان پذیر است و ویژگی های زیادی را در اختیار شما قرار می دهد. قالب های متنوع خبری، افزونه های حرفه ای، طراحی ریسپانسیو، مناسب برای پیاده سازی اصول سئو و .. از مزایای طراحی سایت خبرگزاری با وردپرس است.

صفحه اصلی و دسته بندی اخبار

یکی از بخش هایی که در تمامی سایت های خبری اهمیت دارد، صفحه نخست و هم چنین دسته بندی اخبار است. صفحه اصلی سایت های خبرگزاری همانند روزنامه ها، تاثیر زیادی در جذب مخاطب دارند و می توانند مهم ترین اخبار را به شکلی جذاب، به کاربر رائه دهند بنابراین باید در طراحی صفحه نخست وب سایت خود، از تیترهایی مناسب و جذاب، رنگ بندی صحیح، تصاویری مناسب و … استفاده نمایید.

هم چنین سعی کنید دسته بندی اخبار را به شکلی کاملا مشخص شده طراحی کنید. دسته بندی صحیح و ناوبری مناسب، از اصلی ترین بخش های یک وب سایت خبرگزاری مناسب است.

طراحی سایت خبرگزاری

سرعت بالا

سرعت بالا، تاثیر زیادی در جلب رضایت کاربران وب سایت شما خواهد داشت. تصور کنید برای مطالعه خبری و یا موضوعی خاص، مدت زمان زیادی را صرف بارگذاری صفحه کنید. مسلما این موضوع باعث نارضایتی شما خواهد شد و وب سایت را ترک خواهید کرد. بنابراین سعی کنید سرعت بارگذاری صفحات وب سایت خود را افزایش دهید.

سایر نکات مهم در طراحی سایت خبرگزاری

  • ریسپانسیو بودن سایت
  • ایجاد بخش دیدگاه برای هر خبر
  • قابلیت جستجو میان اخبار
  • درج تاریخ و ساعت هنگام انتشار اخبار
  • ایجاد لینک کوتاه برای اخبار
  • امکان به اشتراک گذاشتن خبر

طراحی سایت خبرگزاری

جمع بندی

وب سایت های خبری و خبرگذاری، نقش مهمی در اطلاع رسانی ها و انتشار اخبار به روز دارند. این وب سایت ها که رفته رفته جایگزین روزنامه ها و مجلات خبری مختلف شده اند، با استقبال زیادی از سمت مردم مواجه شده اند و کاربران زیادی را جذب خود کرده اند.

در صورتی قصد دارید طراحی سایت خبرگزاری خود را به شرکتی حرفه ای و معتبر واگذار نمایید و سایت سایت خبری مناسبی را خریداری کنید می توانید نمونه کارهای وب سایت معین وب را مشاهده کنید و قالب خبری متناسب با شغل و سلیقه خود را انتخاب نموده، سپس فرم درخواست دموی رایگان را تکمیل نمایید و به مدت یک ماه کاملا رایگان سایت خبرگذاری خود را تست کنید و در صورت رضایت از عملکرد و نحوه خدمات پشتیبانی و آموزش ما نسبت به خرید سایت خبری اقدام نمایید و از یک سال پشتیبانی و آموزش رایگان به همراه هاست و دامنه رایگان بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.