اهمیت سئو و طراحی سایت
اهمیت سئو و طراحی سایت
اهمیت سئو و طراحی سایت
سئو و طراحی سایت

دسترسی به اینترنت و استفاده از آن برای تمامی مردم در هر زمان و مکانی امکان پذیر است. کاربران اینترنت روز به روز در حال افزایش اند و بسیاری از کارهای روزمره خود را بوسیله اینترنت انجام می دهند. به همین دلیل اگر قصد جذب مشتریان زیاد و افزایش فروش محصولات خود را دارید، نمی توانید با تمرکز تنها روی بازاریابی های سنتی به آن دست پیدا کنید. باید در زمنیه اینترنت و فضای مجازی نیز فعالیت گسترده ای داشته باشید و محصولات، خدمات و نمونه کارهای خود را به مشتری نشان دهید.

سئو و طراحی سایت نیز از همین طریق باعث جذب مخاطب بیشتر برای وب سایت شما خواهد شد. کافی است با یک برنامه ریزی و استراتژی سئو و طراحی سایت قوی، وارد این حوزه شوید و پس از مدتی نتایج ارزشمند آن را مشاهده کنید.

در این مقاله قصد داریم به اهمیت سئو و طراحی سایت بپردازیم. اینکه این دو چه تفاوتی با یکدیگر دارند و چگونه در جذب مخاطب بیشتر به شما کمک می کنند. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

تفاوت سئو و طراحی سایت 

سئو و طراحی سایت تاثیر زیادی در رونق کسب و کارها دارند اما نباید با یکدیگر یکسان در نظر گرفته شوند. برخی شرکت های طراحی سایت تنها به ساخت و طراحی یک وب سایت می پردازند و خدماتی برای سئو ارائه نمی دهند و در سمتی دیگر، برخی شرکت های دیجیتال مارکتینگ تنها خدمات ارائه شده آنها مربوط به سئو است و در ساخت و طراحی سایت نقشی ندارد.

طراحی سایت به عنوان روشی برای مفهوم سازی، ساخت و تنظیم مجموعه ای از فایل های الکترونیکی بکار گرفته می شود که باعث ایجاد ساختاری شامل محتوا، طرح ها، تصاویر و مجموعه ای از رنگ ها می شود و این صفحات را به بازدیدکنندگان تحویل می دهد. به طور کلی طراحی وب سایت تمرکز زیادی روی زیبا جلوه دادن صفحات و نمایش آنها به کاربر دارد.

اما سئو مجموعه ای از تکنیک ها و ترفندهایی است که برای جذب مخاطب بیشتر و افزایش بازدید کنندگان وب سایت طراحی شده از طریق نتایج جستجو بکار گرفته می شود. با اجرای این تکنیک ها مخاطبان زیادی از طریق موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو، بینگ و … می توانند به وب سایت شما دسترسی پیدا کنند.

 

سئو و طراحی سایت

یکی از تفاوت های میان سئو و طراحی سایت، پیوسته بودن فعالیت های انجام شده در آنهاست. سئو فرایندی پیوسته و مداوم است و هیچ گاه به اتمام نخواهد رسید؛ دلیل آن هم مشخص است: موتورهای جستجو هیچ گاه از ارزیابی وب سایت های شایسته دست نمی کشند؛ بنابراین اگر فعالیت های سئو وب سایت را کاهش دهید، وب سایت های شایسته دیگر جای شما را در رتبه بندی نتایج جستجو خواهند گرفت.

اما طراحی سایت فرایندی یک باره است و نیاز به تکرار نخواهد داشت. با طراحی وب سایت برای یک بار به صورت کلی هزینه خواهید کرد و هزینه های بعدی آن تنها برای تعمیر و یا نگهداری از وب سایت در نظر گرفته می شود.

مزایای سئو و طراحی سایت 

مزایای بیشمار سئو و طراحی سایت برای تمام کسب و کار ها اثبات شده است. کافی است به شرکت های معتبری که از این خدمات استفاده کرده اند نگاهی بیاندازید. تمامی آنها در حوزه کسب و کاری خود موفق شده اند و رقبای خود را پشت سر گذاشته اند.

اما سئو و طراحی سایت چگونه رونق کسب و کارها را در بر دارد و مزایای استفاده از این خدمات چیست؟ در این بخش به بررسی این موارد می پردازیم.

هزینه پایین

برای گسترش کسب و کار خود و دیده شدن باید هزینه های زیادی را صرف کنید. شاید شرکت های معتبر و بزرگ با صرف هزینه های هنگفت در بازاریابی و تبلیغات محیطی مشکلی نداشته باشند اما پرداخت این هزینه ها برای مشاغل و کسب و کارهای کوچکتر، می تواند مشکل ساز باشد. به همین دلیل نیاز است جایگزین های مناسب تری را پیدا کنند.

با صرف بودجه ای از سرمایه خود برای سئو و طراحی سایت، می توانید با هزینه ای بسیار پایین تر از تبلیغات و بازاریابی های محیطی، کسب و کار خود را به مرور گسترش دهید. برای رسیدن به این هدف تنها نیاز به زمان و استفاده از افراد متخصص دارید.

 

سئو و طراحی سایت

بازگشت سرمایه

با طراحی یک سایت قدرتمند و تمرکز روی سئو آن، تمام و حتی چند برابر هزینه ای که صرف آنها کرده اید به شما باز می گردد. با جذب مخاطب، افزایش فروش وب سایت شما بیشتر می شود و سود بسیار زیادی دریافت خواهید کرد که می توانید هزینه های بیشتری صرف سئو وب سایت خود کنید و نتایج بهتری نیز دریافت کنید.

برند سازی

از تکینک های سئو و طراحی سایت می توانید برای ایجاد برندی معتبر و افزایش شهرت کسب و کار خود استفاده کنید. با بوجود آوردن روش های تعاملی و اهمیت دادن به کاربر، یا تولید محتوای با کیفیت می توانید باعث گسترش کسب و کار خود شوید و برندی بزرگ از کسب و کار خود ایجاد کنید.

بازار هدف

اگر تمرکز خود را روی سئو و طراحی سایت بگذارید و از این روش بازاریابی خود را انجام دهید، به سادگی می توانید مشتری و بازار هدف خود را نشانه گیری کنید. با اجرای تکنیک های سئو روی وب سایت طراحی شده خود، می توانید جمعیت زیادی از مخاطبان را که نیاز های آنان به حوزه کاری شما مرتبط می شود را پیدا کنید.
به عنوان مثال اگر کسب و کار شما فروش مصالح ساختمانی است، می توانید با طراحی و یا خرید وب سایت و اجرای تکنیک های سئو روی آن، وب سایت خود را با جستجوی کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار خود مانند سیمان، آجر، مصالح و … در صفحات اول موتورهای جستجو مشاهده کنید.

گشترس فعالیت ها

با استفاده از استراتژی های سئو و طراحی سایت می توانید فعالیت های خود را در سطوح بسیار بالا برای افراد زیادی از نقاط مختلف کشور ارائه دهید. به این شکل دیگر محدود به یک نقطه جغرافیایی نخواهید بود و مشتریان شما از تمام نقاط می توانند به فروشگاه ایترنتی شما دسترسی داشته باشند.

 

سئو و طراحی سایت

جمع بندی

تمرکز روی سئو و طراحی سایت می تواند رونق کسب و کار شما را چندین برابر کند. استفاده از ابزارهای سئو مانند Google Analytics ،Google Search Console ،Google Ads Keyword Planner و … می توانند تاثیر زیادی روی افزایش بازدید از وب سایت شما داشته باشند.

هم چنین انتخاب یک شرکت طراحی سایت می تواند تاثیر زیادی در رونق کسب و کار شما داشته باشد. به همین منظور پیشنهاد می کنیم با مشاهده بخش نمونه کارها، از میان تعداد زیادی سایت از پیش طراحی شده قالب مورد نظر خود را انتخاب کنید و با ثبت درخواست دموی رایگان، به مدت یک ماه از سایت خود استفاده نمایید. در صورت رضایت از عملکرد وب سایت و نحوه پشتیبانی نیز می توانید اقدام به پرداخت و خرید سایت خود کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.