blank
چرا باید از گوگل آنالیتیکس استفاده کنیم؟
چرا باید از گوگل آنالیتیکس استفاده کنیم؟
چرا باید از گوگل آنالیتیکس استفاده کنیم؟
چرا باید از گوگل آنالیتیکس استفاده کنیم؟

چرا باید از گوگل آنالیتیکس استفاده کنیم؟

گوگل آنالیتیکس : اگر وبمستر باشید و کمی با اصول صحیح سئو آشنایی داشته باشید، به خوبی می ‌دانید که یکی از ابزارهای مهم در سئو، گوگل آنالیتیکس است که اطلاعات بسیار مفیدی درباره ساختار سایت و کاربران به ما می‌ دهد. اگر کار کردن با این ابزار قدرتمند را یاد ندارید، در این مقاله ارزشمند با ما همراه باشید تا در مورد کار با قسمت‌های مختلف گوگل آنالیتیکس صحبت کنیم و به شما آموزش دهیم که چگونه با کمک این ابزار قدرتمند سئو وبسایت خود را بهبود بخشید.

چرا باید از گوگل آنالیتیکس استفاده کنیم؟

گوگل آنالیتکیس ابزاری معروف و کارآمد است که به وبمستران و سئوکاران کمک می کند تا بتوانند مشکلاتی که سبب دیده نشدن وب سایت در صفحات جستجو می شود و همچنین مشکلاتی از قبیل نرخ پرش را شناسایی و اصلاح کنند. در ادامه می خواهیم به هر یک از ویژگی‌ها و قابلیت‌های گوگل آنالیتکس اشاره کنیم و شرح دهیم که چرا باید از این ابزار استفاده نمود:

 

چرا باید از گوگل آنالیتیکس استفاده کنیم؟

 

شناخت موقعیت جغرافیایی کاربران

با کمک ابزار گوگل آنالیتیکس به سادگی می توانید از موقعیت جغرافیایی کاربران خود آگاه شوید و حتی مشاهده کنید که این بازدید کننده‌ها از کدام کشور هستند! مسلماً دانستن این نکته می ‌تواند در تجارت شما بسیار تاثیرگذار و مهم باشد و کمک کند تا بتوانید کمپین‌های بازاریابی ویژه‌ای برای آن کشورها طراحی کنید. از این طریق قادر خواهید بود تجارت خود را گسترش داده و بازاریابی صحیح و لازم را برای کاربران مفید خود انجام دهید.

نمایش رتبه صفحات سایت

این ابزار جالب به سادگی می تواند کلمات کلیدی که ترافیک بیشتری برای وب سایت شما ایجاد کرده‌اند را به شما نشان دهد. قطعا این یک سرنخ عالی برای پیدا کردن کلمات کلیدی بهتر و تقویت کردن کلمات کلیدی اشتباه در وب سایت شماست. گوگل آنالیتیکس با نمایش دادن رتبه صفحات سایت و در واقع همان کلمات کلیدی که جذاب بوده و کاربر را به سمت وبسایت شما کشانده، می تواند راه درست را به شما نشان دهد و کمک کند تا حرفه‌ای تر پیش بروید.

بررسی دلایل نرخ پرش

با استفاده از گوگل آنالیتیکس می توانید تعداد کسانی که از هر صفحه وب سایت شما بازدید می ‌کنند را مشاهده کنید و حتی تعداد افرادی که به دلایل مختلفی همچون پیدا نکردن محتوای موردنظرشان وب سایت را ترک کردند را نیز ببینید. به بیانی ساده تر اگر می ‌خواهید صفحاتی که نرخ پرش بالایی دارند را ببینید، باید از گوگل آنالیتیکس استفاده کنید.

این ابزار کاربردی صفحاتی که نرخ پرش بالایی دارند را به شما نمایش می دهد و در واقع به شما کمک می‌ کند که بهینه سازی آن صفحات را انجام دهید و اصلاحات لازم برای کاهش نرخ پرش را روی آن صفحه اعمال نمایید.

هدف گذاری با گوگل آنالیتیکس

یقینا هر فردی برای راه اندازی وبسایت خود اهدافی را دنبال می ‌کند که یکی از این اهداف بجز موفقیت، کسب سود خالص است. حالا جالب است بدانید ابزار گوگل آنالیتیکس بخشی به نام goal یا همان اهداف دارد که می تواند به طور مداوم پیشرفت شما را تا رسیدن به هدف نمایش دهد.

اگر تا به حال از گوگل آنالیتیکس استفاده می ‌کردید اما از این قابلیت غافل بودید، امروز بهترین وقت برای هدف گذاری می باشد و پس از این کار می توانید پیشرفت خود را در هر مقطعی مشاهده کنید.

آنالیز وب سایت رقبا

با کمک این ابزار جادویی شما می توانید صفحات سایت رقیب را بررسی کنید و روش‌های جذب ترافیک آن وب‌سایت‌ها را مشاهده نمایید.

شناخت بیشتر در مورد کاربران

برای شناخت کاربرانتان و رفتار آنها در وب سایت، می توانید از گوگل آنالیتیکس کمک بگیرید. با استفاده از این ابزار اطلاعات ارزشمندی در مورد کاربران خود به دست می آورید. برای مثال با کمک گوگل آنالیتیکس مشاهده می کنید که کاربران شما از چه مرورگری برای ورود به وبسایت استفاده نموده‌اند و سپس وب سایت خود را مطابق با خواسته‌های آنها طراحی می کنید تا تجربه کاربری بهتری را برای کاربران بسازید.

یافتن رسانه اجتماعی هدف

با توجه به این که امروزه رسانه‌های اجتماعی نقش مهمی را در حوزه تبلیغات ایفا می‌ کنند، پیدا کردن رسانه اجتماعی هدف بسیار مهم است. شاید متعجب شوید؛ اما با کمک گوگل آنالیتیکس قادر خواهید بود رسانه اجتماعی هدف خود را پیدا کنید و سپس تبلیغات‌های تاثیرگذار و سودآور وب سایت خود را با کمک شبکه اجتماعی محبوب کاربرانتان، به آنها ارائه دهید و منتظر نتایج خوب باشید.

 

چرا باید از گوگل آنالیتیکس استفاده کنیم؟

 

بخش های مهم گوگل آنالیتیکس را بشناسید

صفحه اصلی یا  home

همان طور که می ‌دانید صفحه اصلی یک صفحه مهم است که اغلب یک نمای کلی در مورد عملکردها به ما نمایش می‌ دهد. در گوگل آنالیتیکس هم همین طور است و با ورود به صفحه اصلی می توانید اکانت‌های خود را مشاهده کنید و میزان ترافیک هر کدام از وب‌سایت‌ها را ببینید.

Session

در قسمت session می توانید تمام تعاملات کاربر و رفتارهای او را در یک مدت زمان خاص مشاهده کنید.

Bounce rate

در ستون bounce rate می ‌توانید درصد کاربرانی که از وبسایت شما خارج شده‌اند را مشاهده کنید.

Reporting tab

توجه داشته باشید که شما اگر برای تنها یک سایت، اکانت گوگل آنالیتیکس داشته باشید، هنگامی که وارد اکانت خود می شوید، گوگل آنالیتیکس یک گزارش کلی از سایت را به شما نمایش می دهد. اما اگر برای چندین سایت اکانت گوگل آنالیتیکس دارید باید از ستون property و سربرگ  admin گزارشات مربوط به سایتی که می خواهید را ببینید.

Goal conversion rate

در ستون Goal conversion rate می ‌توانید نرخ ‌تبدیل کلی سایت را مشاهده کنید و بررسی کنید که سایت شما در راه رسیدن به اهدافش چقدر موفق بوده است.

Real time report

باید بدانید اطلاعات بسیار ارزشمند و کاربردی در این قسمت وجود دارد. در این بخش از گوگل آنالیتیکس شما می توانید تعداد دقیق کاربران فعال سایت، بهترین کلمات کلیدی که باعث جذب کاربر شده، صفحات سایتی که در هر ثانیه بازدید می شوند و صفحات فعال سایت را به همراه تعداد کاربرانی که در هر صفحه فعال هستند را مشاهده کنید.

Intelligence events

با کمک این سربرگ شما می توانید از تغییراتی که در ترافیک ورودی وبسایت ایجاد می‌ شود، مطلع شوید. در قسمتIntelligence events  دو بخش وجود دارد که یکی از آنها هشدارهای سفارشی و دیگری هشدارهای خودکار می باشد. در بخش هشدارهای خودکار یا اتوماتیک می ‌توانید تغییراتی را مشاهده کنید که ابزار گوگل آنالیتیکس در ترافیک صفحات شما مشاهده نموده است. در صورتی که در قسمت هشدارهای سفارشی، فقط زمانی نمایش داده می شوند که بازدیدهای سایت شما به همان تعرفه مشخص شده که شما تعیین کرده بودید رسیده باشد.

 

چرا باید از گوگل آنالیتیکس استفاده کنیم؟

 

 

جمع بندی

با توجه به گفته‌های بالا به راحتی متوجه می‌ شوید که گوگل آنالیتیکس یک ابزار قدرتمند و ارزشمند است که با کمک آن می توانید سئو وبسایت خود را بهبود ببخشید و اصلاحات کاربردی را روی وب سایتتان اعمال کنید.

اگر قصد خرید یک سایت با کیفیت و سرمایه گذاری مناسب روی سئو آن را دارید می توانید با مشاهده بخش نمونه کارها، قالب مورد نظر خود را انتخاب کنید و با درخواست دموی رایگان وب سایت، به مدت یک ماه وب سایت خود را مورد ارزیابی قرار دهید. در صورت رضایت از عملکرد وب سایت و نحوه پشتیبانی نیز می توانید سایت مورد نظر خود را خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.