هزینه طراحی سایت
هزینه طراحی سایت
هزینه طراحی سایت
هزینه طراحی وب سایت

هزینه طراحی سایت؟

هزینه طراحی سایت: کسب و کارهای بسیاری هستند که نیاز به آپدیت شدن دارند و این به‌روزرسانی یعنی همگام سازی با جامعه و پاسخ به نیازهای افراد جامعه در قالب اینترنتی که اغلب سود بسیار بیشتری از کسب و کارهای سنتی دارد.

همانطور که می دانید امروزه مخاطبان زیادی از طریق وب سایت‌ها به دنبال رفع نیازهای روزانه خود مانند خوراک، پوشاک و… هستند. پس به جرأت می ‌توان گفت کسب و کارهای سنتی باید به فکر راه اندازی یک وبسایت در فضای مجازی باشند.

و حالا مسئله‌ای که پیش می آید، هزینه طراحی سایت است که فکر بسیاری از مدیران و صاحبان کسب و کارها را به خود مشغول می نمایند.

اگر شما هم مشتاقید که در مورد هزینه‌ طراحی سایت اطلاعات مفیدی به دست آورید تا بتوانید بودجه مورد نظر برای این کار را تعیین نمایید، در ادامه با ما همراه باشید.

هزینه طراحی وب سایت

تعیین هزینه طراحی سایت

مسلماً هر شرکتی طبق یک سری از استانداردها هزینه طراحی سایت را تعیین می ‌کنند. البته باید این را هم بدانید که قیمت بالا نشانه کیفیت و حرفه‌ای بودن نیست و از طرفی باید توجه داشته باشید که یک سایت همه چی تمام، ارزان نخواهد بود.

در واقع برای طراحی یک وب سایت، باید گروه و تیمی گرد هم آیند، پس استفاده از دانش و تجربه طراحان و برنامه نویسان و بکارگیری تکنولوژی‌های روز دنیا، کم هزینه نیست.

طبق آخرین تعرفه طراحی سایت که بیش از ۵۰۰ هزار تومان اعلام شده است. اما پیش از اینکه اقدام به کاری بکنید باید به چند سری از موارد توجه داشته باشید.

طراحی سایت ارزان مساویست با مشکلات ثانویه

اگر بخواهید منطقی فکر کنید، هیچ شرکتی حاضر نخواهد بود که پرسنل حرفه‌ای و خلاق استخدام نموده، فضا و امکانات در اختیار آنها قرار داده، از طرفی از تکنولوژی‌های روز دنیا بهره‌مند بوده و طراحی سایت ارزان انجام دهد!

(در نتیجه می توان گفت که یک وب سایت ارزان حرفه‌ای نیست)

البته باید توجه داشته باشید که برخی از شرکت‌ها هستند که در ابتدا با پیشنهادهای ارزان برای طراحی وب سایت‌های اختصاصی پول ناچیزی از شما دریافت می کنند اما بعد از اتمام کار متوجه می شوید که یک جای کار می لنگد، یا به عبارت دیگر حفره‌هایی در طراحی سایت وجود دارد که برای پر کردن آنها نیازمند صرف هزینه‌های بیشتری خواهید بود. در این صورت نه تنها تمام اطلاعات و دیتای شما در خطر است بلکه باید بیشتر وقت خود را درگیر تعمیر یا پر کردن حفره های وب سایت خود باشید.

گول ظاهر وب سایت را نخورید

افراد زیادی هستند که علاقمندند سایتشان بسیار زیبا و شیک بوده و از گرافیک بسیار خوبی برخوردار باشد. به همین دلیل هم هزینه طراحی سایت پرداخت می کنند. اما این افراد سخت در اشتباهند، چراکه ظاهر سایت و جلوه‌های گرافیکی، تاثیر آنچنانی روی هزینه طراحی وب سایت ندارد، مگر اینکه از برنامه نویسی و کدهای جاوا اسکریپت کمک بگیرد، که این مورد هم به صورت نادر اتفاق می افتد.

بالعکس تصورات همه، ظاهر وب سایت یکی از بخش‌های بسیار ساده طراحی سایت است و نیاز به دانش خاصی ندارد.

در واقع چیدن عناصر مهم وب سایت در کنار هم، مهم‌ترین بخش طراحی سایت است که باعث بازدید بیشتر مخاطب شده و تاثیر زیادی در نرخ تبدیل دارد. بسیاری از افراد هستند که بدون دانش و تجربه، درخواست طراحی وب سایت با گرافیک بسیار زیبا را می‌ دهند، اما نمی‌ دانند که نکات مهم دیگری نیز هستند که می‌ تواند برای وبسایت آن‌ها مفید باشد که این مسئله بسیار مهم‌تر از طراحی گرافیکی وب سایت است.

نمی ‌گوییم زیبایی ظاهری وبسایت مهم نیست اما باید بدانید که این ظاهر سایت نیست که برای مخاطبان مهم است، بلکه کاربر پسند بودن و یوزر فرندلی بودن وبسایت است که برای کاربران و مخاطبان بسیار حائز اهمیت می باشد.

بسیاری از شرکت‌ها هستند که از همین نقطه ضعف مشتری استفاده نموده و با زیبا سازی صفحات وب سایت، پول هنگفتی از آنها درخواست می نمایند، در صورتیکه نکات اصلی طراحی وب سایت را رعایت نکرده و یک سایت بسیار مبتدی به آنها تحویل می‌ دهند.

نام برند و نام تجاری ملاک نیست

شاید شما در گوگل به دنبال شرکت‌هایی باشید که در صفحات اول و یا در لینک‌های اول گوگل قرار داشته باشند اما باید بدانید معمولا این نوع از شرکت‌ها، هزینه‌های بسیار کلانی از شما درخواست می کنند و این قیمت‌ها بسیار نامتعارف و غیرمنطقی می باشد.

شاید این شرکت‌ها به دلیل فعالیت‌های قدیمی خود در صفحات اول قرار گرفته باشند. در نتیجه وب سایت‌هایی که با کلمه طراحی سایت در صفحه گوگل هستند، صرفاً کار حرفه‌ای تحویل نمی دهند و شاید به دلیل سئو خوب، به صفحه یک رسیده باشند. این شرکت‌ها معمولاً قیمت‌های بسیار فضایی به مشتریان اعلام می نمایند و برای این کار خود بهانه‌های مختلفی نیز در چنته دارند.

در واقع باید بدانید که طراحی وبسایت مانند اقلام و کالاهای دیگر نیست که برند بودن شرکت ارائه دهنده خدماتش، نشانه کیفیت و حرفه‌ای بودن آن باشد.

بسیاری از شرکت‌های قدیمی هستند که به دلیل بالا بودن حجم کار، کیفیتشان بسیار کاهش یافته و همچنین از روش‌های بسیار قدیمی برای طراحی سایت استفاده کنند که این اصلا به سود شرکت شما نیست چرا که باید از جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا کمک بگیرید تا وبسایت شما زودتر نتیجه بدهد.

هزینه طراحی سایت با جوملا و وردپرس

بهتر است بدانید، وب سایت‌هایی که با جوملا و وردپرس تهیه می ‌شوند، وبسایت‌های آماده و یا به اصطلاح قالب آماده هستند. در واقع تنها کاری که شرکت‌های ارائه دهنده بر روی این وب سایت‌ها انجام می دهند، جابجایی چند عنصر در وبسایت و افزودن چند کد ساده می باشد.

این قالب ها معمولاً به صورت رایگان در بازار عرضه شده اما شرکت‌ها ممکن است با سرهم بندی، جابجایی چند عنصر و تغییر رنگ بندی صفحات، هزینه زیادی را از شما طلب نمایند.

 

هزینه طراحی وب سایت

انواع وب سایت ها

  • وب سایت شخصی

اکثر وبسایت‌هایی که در اینترنت وجود دارند، وب سایت‌های شخصی هستند. این نوع از وب سایت‌ها معمولاً بنا به درخواست صاحب وبسایت طراحی شده و تمام نیازهای مخاطبانش و نوع کسب و کار در این سایت پیاده سازی می شود.

بسیاری از کسب و کارها مانند شرکت‌های مهندسی، طراحی دکوراسیون، گالری‌ها، شرکت‌های تجاری، پزشکان، کلینیک‌ها، وکلا، آموزشگاه‌ها و… از این نوع وب سایت‌ها استفاده می کنند.

معمولاً تعرفه هزینه طراحی سایت حرفه‌ای، برای وب سایت‌های شخصی طبق نیاز و خواسته مشتری و اعمال ویژگی‌های درخواست شده محاسبه خواهد شد.

  • وب سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی به دلیل پیچیدگی‌های فراوانی که دارد بسیار با وب سایت‌های شخصی متفاوت است چرا که نیاز به زمان بیشتری برای طراحی دارد و قیمت و تعرفه آن هم نسبتاً بیشتر از وب سایت‌های شخصی می باشد.

در اینجا نیز دو نوع طراحی سایت فروشگاهی داریم:

  1. طراحی سایت فروشگاهی معمولی
  2. طراحی سایت فروشگاهی پیشرفته

که مسلماً نوع پیشرفته آن از معمولی گران‌تر است.

 

جمع‌بندی هزینه طراحی وب سایت

در انتها این شما هستید که باید هزینه طراحی وب سایت را مشخص نمایید، مسلما هرچه امکانات و ویژگی‌های درخواستی‌تان بیشتر باشد، هزینه طراحی سایت هم بالاتر می رود. تنها نکته مهم در اینجا انتخاب یک شرکت حرفه‌ای با پرسنل با تجربه برای انجام طراحی سایت است که پیشنهاد می کنیم، در مورد آن تحقیق و جستجو کنید.

اگر قصد خرید سایت دارید، می توانید نمونه کارهای ما را مشاهده کنید و قالب متناسب با شغل و سلیقه خود را انتخاب نموده، سپس فرم درخواست دموی رایگان را تکمیل نمایید و به مدت یک ماه کاملا رایگان سایت خود را تست کنید و در صورت رضایت از عملکرد و نحوه خدمات پشتیبانی و آموزش ما نسبت به خرید سایت اقدام نمایید و از یک سال پشتیبانی و آموزش رایگان به همراه هاست و دامنه رایگان بهره مند شوید..

در انتها اگر سوال یا نظری در این باره دارید، می توانید آن را در قسمت دیدگاه‌ها برایمان ارسال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.