عوامل موثر در قیمت خرید سایت
عوامل موثر در قیمت خرید سایت
عوامل موثر در قیمت خرید سایت
قیمت خرید سایت

امروزه استفاده از یک سایت برای تمامی کسب و کار ها الزامی است. اگر شما نیز قصد خرید سایت را داشته باشید و تعرفه خدمات شرکت های مختلف را مشاهده کرده باشید، احتمالا با قیمت های متفاوتی برای طراحی و خرید سایت مواجه شده اید.

قیمت خرید سایت با توجه به عوامل مختلفی تغییر می کند. دلیل اصلی تفاوت قیمت سایت ها، امکانات ارائه داده شده است. طبیعتا هرچه سایتی حرفه ای تر و با امکانات بیشتری را انتخاب کنید، باید هزینه بیشتری نیز برای خرید آن بپردازید.

اما دلایل مختلف تغییر قیمت خرید سایت چیست؟ رنج قیمتی مناسب خرید سایت چه رقمی است و تا چه میزان هزینه برای خرید سایت مناسب می باشد؟ این ها سوالاتی است که بسیاری از افراد علاقه مند به خرید سایت با آن مواجه می شوند.

با این مقاله همراه باشید تا به این سوالات پاسخ دهیم. در این مقاله قصد داریم به بررسی عوامل تاثیر گذار در قیمت خرید سایت بپردازیم.

مهم ترین عوامل موثر در قیمت خرید سایت

کافی است با یک جستجو در اینترنت، سایت های مختلف را برای خرید سایت مشاهده نمایید که قیمت های متفاوتی دارند. سایت های ارائه شده در وب سایت معین وب نیز قیمیتی یکسان ندارند و هر کدام با توجه به ویژگی ها و امکانات مختلف، دارای قیمتی متفاوت می باشند.

 

قیمت خرید سایت

در این بخش قصد داریم به بررسی عواملی که در قیمت خرید سایت تاثیر گذارند بپردازیم.

روش طراحی سایت

مهم ترین عاملی که باعث تفاوت زیاد قیمت خرید سایت ها می شود، روش طراحی سایت آن هاست. به عنوان مثال اگر شما سفارش طراحی سایتی کاملا اختصاصی را بدهید که از ابتدا با زبان های برنامه نویسی طراحی شده باشد، مسلما باید هزینه بسیار بیشتری را نسبت به خرید سایت آماده بپردازید.

این نوع وب سایت های اختصاصی به دلیل امکانات زیاد، منحصر به فرد بودن و زمان نسبتا زیادی که صرف طراحی آن می شود، هزینه بیشتری را شامل می شوند در صورتی که با هزینه ای پایین تر، می توانید با استفاده از سیستم های مدیریت محتوا و قالب های آماده، سایت خود را خریداری نمایید.

 

قیمت خرید سایت

استاتیک بودن یا داینامیک بودن

عامل مهم دیگری که در قیمت خرید سایت موثر است، داینامیک بودن یا استاتیک بودن وب سایت می باشد. در حال حاضر اغلب سایت هایی که طراحی می شوند، داینامیک هستند. این نوع سایت ها به دلیل پویا بودن، استفاده راحت تری نسبت به سایت های ثابت یا استاتیک دارند و امکانات بیشتری را به کاربران خود نیز ارائه می دهند.

این تفاوت ها باعث ایجاد اختلاف قیمت میان وب سایت های داینامیک و استاتیک خواهند شد.

قالب سایت

بسیاری از شرکت های طراحی سایت، وب سایت های خود را بر پایه سیستم مدیریت محتوای وردپرس طراحی می کنند. شما با انتخاب قالب و توضیح ویژگی های مدنظر، می توانید سایت وردپرسی خود را پس از مدتی تحویل بگیرید.

انتخاب قالب سایت بخش مهمی است که تاثیر زیادی روی قیمت خرید سایت دارد. قالب های وردپرس در انواع مختلفی طراحی شده اند و هرکدام ویژگی ها و امکانات به خصوصی را شامل می شوند. بنابراین اگر قالبی حرفه ای و با امکانات زیادی را انتخاب نمایید، مسلما هزینه خرید سایت شما نیز بالاتر خواهد رفت.

هم چنین نوعی از ساخت سایت وردپرسی وجود دارد که با طراحی اختصاصی قالب انجام می شود. در این نوع روش طراحی، سایت شما از یک قالب آماده بهره نمی گیرد و قالب و ظاهر آن از ابتدا به طور کاملا منحصر به فرد کدنویسی می شود که این مورد نیز تاثیر زیادی روی قیمت خرید سایت شما خواهد گذاشت.

دامنه

مورد دیگری که باعث تفاوت قیمت سایت ها می شود، دامنه آنهاست. دامنه هایی که بیشتر مورد استفاده کاربران قرار می گیرند، دامنه های ir. و com. هستند. با این وجود دامنه های دیگری نیز مانند net, org, biz, co, me و … وجود دارند که هرکدام قیمت های مختلفی را شامل می شوند.

قیمت خرید سایت با دامنه ir. از سایت دامنه ها ارزان تر خواهد بود.

هاست

از عوامل دیگر تفاوت قیمت خرید سایت، هاست و فضای خریداری شده برای سایت است. قیمت هاست بر اساس امنیت، سرعت، کارایی و ظرفیت آن تعیین می شود بنابراین اگر برای سایت خود هاستی پر سرعت، پر حجم و با امنیت بالایی را انتخاب کنید، باید هزینه بیشتری را برای خرید سایت در نظر بگیرید.

سئو سایت

سئو یا بهینه سازی وب سایت نیز تاثیر بسیار زیادی در قیمت خرید سایت خواهد داشت. تعرفه های سئو با توجه به نوع قرارداد می تواند متفاوت باشد؛ با این وجود شما می توانید با حذف این نوع خدمات، قیمت طراحی و خرید سایت خود را کاهش دهید.

شرکت طراحی سایت

مورد دیگری که می تواند در قیمت خرید سایت موثر باشد، شرکت طراحی سایت است. معمولا شرکت هایی که اعتبار و تجربه بیشتری در طراحی سایت دارند، با ارائه خدمات بهتر تعرفه های متفاوتی را نیز به مشتریان خود ارائه می دهند.

 

قیمت خرید سایت

خرید سایت رایگان

با وجود دانش، پیاده سازی ویژگی ها و زمانی که صرف طراحی سایت می شود، خرید سایت رایگان به صورت دائمی، عملا غیر ممکن خواهد بود، با این وجود اگر شما قصد دارید که قبل از خرید سایت خود، آن را مورد آزمایش و ارزیابی قرار دهید، می توانید شرکت طراحی سایت معین را انتخاب نمایید.

به همین منظور می توانید نمونه کارهای ما را مشاهده کنید و قالبی متناسب با شغل و سلیقه خود را انتخاب نموده، سپس فرم درخواست دموی رایگان را تکمیل نمایید و به مدت یک ماه کاملا رایگان سایت خود را تست کنید و در صورت رضایت از عملکرد و نحوه خدمات پشتیبانی و آموزش ما نسبت به خرید سایت اقدام نمایید و از یک سال پشتیبانی و آموزش رایگان به همراه هاست و دامنه رایگان بهره مند شوید.

جمع بندی

عوامل مختلفی روی قیمت خرید سایت تاثیر گذار است. به این صورت اگر شما قصد خرید سایتی حرفه ای، اختصاصی و با امکانات زیادی را داشته باشید، باید هزینه بیشتری را در نظر بگیرید.

در این مقاله به بررسی عوامل تاثیر گذار در قیمت خرید سایت پرداختیم. اگر نیاز به راهنمایی بیشتری در این زمنیه دارید، می توانید با همکاران پشتیبانی طراحی سایت معین در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.