ویژگی های طراحی سایت تخصصی
ویژگی های طراحی سایت تخصصی
ویژگی های طراحی سایت تخصصی
طراحی سایت تخصصی

گاهی برای رونق کسب و کار یا افزایش بازدید فعالیت های انجام شده خود، نیاز به داشتن یک وب سایت تخصصی را احساس می کنید. طراحی سایت تخصصی با طراحی دیگر وب سایت ها تفاوت های زیادی دارد.

در اصل طراحی سایت تخصصی یعنی وب سایتی که برای شما ساخته می شود، به صورت اختصاصی برای کسب و کار یا فعالیت های شما باشد و زمان به خصوصی صرف آن شده باشد. در این مقاله به ویژگی های یک سایت اختصاصی می پردازیم و مزایا و معایب طراحی سایت اختصاصی را بررسی می کنیم.

طراحی سایت تخصصی چیست؟

اگر قصد سفارش یا خرید وب سایت اختصاصی کسب و کار خود را دارید، با این مقاله همراه باشید. طراحی سایت تخصصی به این معناست که شرکت ارائه دهنده خدمات، با انجام تحقیقات لازم در مورد حرفه و فعالیت های شما، اقدام به ساخت وب سایت کند. این طراحی باید بصورت اختصاصی باشد و نمونه آن (تا حد امکان) در موارد دیگر دیده نشود.

در طراحی وب سایت بصورت اختصاصی، تمام موارد انجام شده از همان ابتدا بر پایه نیاز مشتری است. در طراحی سایت تخصصی ، از سیستم های مدیریت محتوا (CMS) استفاده نمی شود و از همان ابتدا، تمام موارد با برنامه نویسی اختصاصی پیش می رود. برای مطالعه بیشتر در این زمینه می توانید مقاله “ساخت سایت با برنامه نویسی” را مطالعه نمایید.

طراحی سایت تخصصی

نکته ای که در طراحی وب سایت بصورت اختصاصی اهمیت بالایی دارد، انتخاب شرکت طراحی سایت است. انجام امور مربوط به طراحی این نوع وب سایت، به یک یا دو نفر خلاصه نمی شود و باید تیمی حرفه ای انجام کار را بر عهده داشته باشند. ویژگی های مهمی که در انتخاب یک شرکت مناسب طراحی سایت برای وب سایت اختصاصی خود باید در نظر داشته باشید را مرور خواهیم کرد.

ویژگی های شرکت مناسب طراحی سایت

 • شرکت طراحی سایت باید ثبت شده باشد و خدمات واقعی ارائه دهد.
 • نمونه کارهای قبلی خود را در دسترس گذاشته باشد.
 • استفاده از تکنولوژی ها و زبان های برنامه نویسی مختلف در طراحی سایت اهمیت زیادی در انتخاب شرکت مناسب دارد.
 • ارائه خدمات سئو.
 • امکان برقراری ملاقات های حضوری.
 • قیمت های مناسب و منطقی.

 مراحل طراحی سایت تخصصی

برای خرید یک سایت اختصاصی، نیاز است مراحلی میان شما و شرکت ارائه دهنده خدمات صورت گیرد. رعایت این مراحل باعث می شود اهداف خود را به شرکت طراحی سایت بصورت دقیق ارائه دهید و انتخاب درستی داشته باشید.

 1. اولین مرحله ای که در خرید یک سایت اختصاصی باید انجام شود، جلسه مشاوره است. در این جلسه شما باید نیاز ها و اهداف خود را بصورت دقیق برای شرکت طراحی سایت توضیح دهید و به نوعی با آنها اتمام حجت کنید. امکانات پیشنهادی ارائه شده و مواردی که باعث بهبود وب سایت تخصصی شما می شوند را بصورت کامل بررسی کنید و پس از نوشتن یک طرح پیشنهادی اولیه، قرار داد را امضا کنید.
 2. در مرحله بعدی برنامه نویسی و کدنویسی وب سایت شما آغاز خواهد شد. دقت داشته باشید که استفاده از CMS ها در طراحی وب سایت تخصصی پیشنهاد داده نمی شود و کدنویسی سایت شما، باید بصورت اختصاصی با زبان های برنامه نویسی انجام شود. اگر بنا به دلایلی از CMS هایی مانند وردپرس برای سایت شما استفاده شد، دقت کنید قالب آن بصورت تخصصی برای کسب و کار شما طراحی شده باشد و از قالب های آماده موجود در بازار استفاده نشده باشد.
 3. مرحله بعدی، انجام تغیرات نهایی و ویرایش سایت تخصصی شما بر اساس نظرات شماست. پس از انجام این فرآیند، سایت شما بارگذاری می شود و اقدامات مربوط به خرید هاست و دامنه و باید انجام گیرد.
 4. مرحله نهایی طراحی سایت تخصصی، مربوط به مشاهده وب سایت و تحویل آن است. در این جلسه باید تمام موارد و ویژگی های وب سایت به شما آموزش داده شود و پس از تاییدیه نهایی، وب سایت تخصصی شما تحویل داده خواهد شد.

مزایای طراحی سایت تخصصی

اجرای درست و صحیح سایت های تخصصی، مزایای زیادی را به کاربر آن ارائه می دهد. رسیدن به اهداف مورد نظر و رونق کسب و کار، از اولین مزایای طراحی سایت تخصصی است. در این بخش به بررسی برخی از مزایای داشتن یک وب سایت تخصصی می پردازیم:

 • داشتن امکانات بی شمار و ویژگی های مدنظر شما که برای کسب و کارتان مفید خواهد بود.
 • داشتن یک سایت حرفه ای، برند تجاری شما را بیش از قبل برجسته می کند؛ به همین دلیل برندسازی حرفه ای با داشتن یک سایت اختصاصی به راحتی امکان پذیر است.
 • کدنویسی های اصولی و دقیق، متناسب با نیاز های شما از دیگر مزایای طراحی سایت تخصصی است. در سایت های اختصاصی خبری از کد های بیهوده و طولانی نیست و کد های استفاده شده، به خلاصه ترین شکل ممکن نوشته شده اند.
 • امینت وب سایت های تخصصی به مراتب بالاتر از سایر وب سایت هاست. با طراحی یا خرید یک سایت اختصاصی، بخش بزرگی از نگرانی خود بابت امنیت وب سایت را برطرف خواهید کرد.
 • استفاده از جدید ترین تکنولوژی های طراحی سایت و به روز بودن وب سایت شما.

طراحی سایت تخصصی

معایب طراحی سایت تخصصی

با وجود مزایای بیشماری که یک سایت تخصصی دارد، مواردی هم هست که ممکن است انتخاب آن برای شما را نا مناسب جلوه دهد. شما باید بسته به نوع فعالیت و هدف خود، انتخاب کنید که یک سایت تخصصی مناسب کسب و کار شماست یا یک سایت معمولی اما بهینه.

برخی از معایبی که طراحی سایت تخصصی دارد را نام میبریم:

 • هزینه بالای طراحی سایت تخصصی، یکی از مواردی است که باعث می شود این نوع وب سایت برای همه مناسب نباشد. با توجه به دانش و وقتی که صرف طراحی سایت های تخصصی می شود، هزینه آن نیز به مراتب بیشتر از سایت های دیگر است.
 • دردسر های نگهداری و تمدید های سالانه ی وب سایت های تخصصی کمی بیشتر از سایت هایی است که با CMS ها طراحی شده اند.
 • یکی دیگر از معایب این نوع وب سایت، زمان بر بودن طراحی آن است. اگر قصد دارید وب سایت خود را سریعا تحویل بگیرید، طراحی سایت بصورت اختصاصی مناسب شما نخواهد بود.

جمع بندی 

طراحی سایت تخصصی یکی از روش های طراحی سایت است که می تواند باعث رونق و رشد کسب و کار شما شود. در این مقاله به بررسی این نوع وب سایت پرداختیم و مزایا و معایب آن را بررسی نمودیم تا انتخابی درست برای سایت کسب و کاری خود داشته باشید.

در صورتی که استفاده از وب سایت های اختصاصی و برنامه نویسی شده را برای خود مناسب نمی بینید می توانید با مشاهده بخش نمونه کارها، از میان تعدادی زیادی سایت وردپرسی از پیش ساخته شده قالب مورد نظر خود را انتخاب نمایید و با درخواست دموی رایگان، به مدت یک ماه از سایت خود استفاده کنید. در صورت رضایت از پشتیبانی و عملکرد سایت، می توانید اقدام به خرید سایت خود کنید.

شما می توانید برای سفارش و طراحی وب سایت، با گروه طراحی سایت معین در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.