الگوریتم گوگل دنس یا رقص گوگل چیست؟
الگوریتم گوگل دنس یا رقص گوگل چیست؟
الگوریتم گوگل دنس یا رقص گوگل چیست؟
الگوریتم گوگل دنس

الگوریتم گوگل دنس: برای بسیاری از تولید کنندگان محتوا پیش آمده که پس از انتشار یک مقاله و محتوای خوب در وب سایت، پس از گذشت چند روز، محتوای خود را در صفحات ابتدایی گوگل مشاهده می کنند. این مورد می تواند اتفاق مهمی باشد و باعث خوشحالی بسیاری از افراد باشد اما باید بدانید این اتفاق دائمی نخواهد بود. پس از گذشت مدتی، محتوای شما به صفحات دیگر رفته و سایت شما در نتایج ابتدایی موتور جستجوی گوگل مشاهده نخواهد شد.

اما دلیل این اتفاق چیست و چرا محتوای شما به شکلی غیر منتظره ارتقای رتبه می باید؟ باید گفت دلیل این اتفاق الگوریتم گوگل دنس یا رقص گوگل است.

قصد و هدف گوگل از این کار قضاوت کردن شماست. گوگل این شانس را به شما می دهد که در صفحات ابتدایی جستجو قرار بگیرید تا بتوانید خود را نشان دهید. دلیل نام گذاری این الگوریتم هم همین موضوع است. گوگل شما را به میدان رقص دعوت می کند و از شما میخواهد توانایی خود را به او نشان دهید!

در این مقاله قصد داریم به موضوع الگوریتم گوگل دنس بپردازیم و بیشتر در این باره صحبت کنیم. اگر شما نیز به  این موضوع علاقه مندید و میخواهید بیشترین استفاده را از این الگوریتم ببرید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

 

الگوریتم گوگل دنس

الگوریتم گوگل دنس چیست؟

الگوریتم گوگل دنس به تغییرات و پرش صفحات وب سایت در رتبه بندی اشاره دارد. این اتفاق هنوز به عنوان یک الگوریتم اصلی شناخته نشده است و برخی آن را تنها یک بازه زمانی متغیر می دانند. اما به طور کلی، در بعضی موارد گوگل باعث می شود که رتبه سایت ها در نتایج جستجو، بالا و پایین شود.

هنگامی که پس از ارتقای رتبه سایت شما، افراد زیادی به سایت شما وارد شوند و وقت خود را صرف محتوای تولید شده شما کنند، گوگل به شما امتیاز خاصی می دهد؛ این به معنای بهبود رتبه بندی سایت شما خواهد بود. هر چند پس از مدتی دوباره به جایگاه قبلی خود در نتایج جستجو برخواهید گشت اما تاثیرات مبتی که گوگل روی سئو سایت شما می گذارد، بی تاثیر نخواهد بود.

این تغییرات رتبه برای مدتی ادامه پیدا خواهد کرد تا گوگل متوجه جایگاه مناسب صفحه وب سایت شما شود و شما را در جایگاه واقعی و عادلانه خود قرار دهد. پس از اینکه این تغییرات خاتمه پیدا کند، رتبه نهایی سایت شما مشخص شده و پس از آن می توانید با تمرکز روی سئو و بهبود سایت خود، تغییرات واقعی را در رتبه سایت خود ایجاد کنید.

برای نمونه در تصویر زیر، وب سایتی را مشاهده می کنید که قبل از تعیین رتبه اصلی در گوگل، تغییرات جایگاه زیادی داشته است.

 

الگوریتم گوگل دنس

دلیل رخ دادن الگوریتم گوگل دنس

در این بخش، دلیل رخ دادن این اتفاقات توسط گوگل را نام خواهیم برد. این دلایل توسط متخصصان سئو و تجربه آنان در این زمینه بررسی شده است.

سن سایت

سن وب سایت ها، یکی از دلایل رخ دادن الگوریتم گوگل خواهد بود. به طور معمول سایت هایی که سن پایین تری دارند بیشتر دچار تغییرات رتبه خواهند شد.

رقابت پذیری

با توجه به الگوریتم گوگل دنس، هرچه میزان رقابت کلمه کلیدی استفاده شده بیشتر باشد، میزان تغیرات نیز بیشتر خواهد بود.

لینک سازی

از دلایل دیگری که باعث ایجاد الگوریتم گوگل دنس خواهد شد، لینک سازی است. هرچه میزان لینک سازی خارجی از سایت های معتبر، بیشتر صورت گرفته باشد، میزان پرش سایت بیشتر خواهد بود و دچار تغییرات رتبه بیشتری خواهد شد.

تغییرات اساسی

ایجاد تغییرات مهم و اساسی از دیگر عوامل مهم در پرش های زیاد سایت خواهد بود. هرچه تغییرات اصلی مانند ریدیزاین سایت شما بیشتر باشد، تغییرات رتبه شما نیز بیشتر خواهد بود.

تاثیر الگوریتم گوگل دنس بر سئو

سوال مهمی که برای اکثر صاحبان کسب و کارهای اینترنتی رخ می دهد این است که آیا الگوریتم گوگل دنس روی سئو سایت تاثیر خواهد گذاشت یا خیر. در جواب این سوال باید گفت این الگوریتم تاثیر مستقیمی روی سئوی سایت شما ندارد. آن هم به این دلیل است که این الگوریتم پیچیدگی های خاص خودش را دارد و مانند سایر الگوریتم های گوگل، نمی توان معیار مشخصی برای آن در نظر گرفت.

سایر الگوریتم های گوگل معیار های مشخصی دارند که با رعایت آنها، می توان سئوی سایت را بهبود بخشید اما در الگوریتم گوگل دنس، این موضوع صدق نمی کند و هیچ وب مستری تا کنون قادر نبوده معیار های اصلی این اتفاق را ارزیابی کند تا سایت ها بتوانند بر اساس آن سایت خود را بهینه کنند.

اما موردی که مشخص است، استفاده بهینه از این تغییرات رتبه خواهد بود. باید بتوانید بیشترین استفاده را از زمانی که سایت شما در رتبه های اول جستجو قرار دارد ببرید. این کار باعث بهتر دیده شدن سایت شما می شود و می توان گفت الگوریتم گوگل دنس از این طریق، می تواند روی سئو سایت شما به شکلی غیر مستقیم تاثیر بگذارد.

 

الگوریتم گوگل دنس

برای استفاده بهینه از این اتفاق، میتوانید برخی کارها را انجام دهید تا سئوی سایت خود را بهینه کنید. این موارد شامل لیست زیر می شوند:

  1. استفاده از تیتر ها و هدر های جذاب برای جذب مخاطب
  2. اختصاص دادن متای با کیفیت و جذاب برای صفحات سایت خود
  3. تولید محتوای با کیفیت و خودداری از سئوی کلاه سیاه
  4. لینک سازی داخلی مفید برای نگه داشتن مخاطب در سایت
  5. استفاده بهینه از المان های بصری

جمع بندی

الگوریتم گوگل دنس باعث بالا و پایین رفتن رتبه سایت شما در بازه های نامشخص خواهد شد. این الگوریتم این فرصت را به شما می دهد که بتوانید بیشتر دیده شوید و اگر محتوای جذابی در سایت خود داشته باشید، بتوانید مخاطبان زیادی را جذب کنید. این تغییرات رتبه، برای مدتی تکرار خواهد شد تا رتبه نهایی و عادلانه سایت شما مشخص شود . ممکن است در بازه دیگری نیز، این اتفاق برای وب سایت شما دوباره رخ دهد.

در این مقاله به بررسی این الگوریتم پرداختیم. هر چند این الگوریتم به شکل مستقیم روی سئو سایت شما تاثیر ندارد اما می توانید با فرصتی که در اختیار شما قرار می گیرد، بیشترین استفاده را در جذب مخاطب ببرید.

برای پیاده سازی تکنیک های سئو، نیز به داشتن یک وب سایت قوی دارید. به همین منظور می توانید با مشاهده بخش نمونه کارها، قالب مورد نظر خود را انتخاب کرده و با درخواست دموی رایگان، به مدت یک ماه از وب سایت خود استفاده کنید. در صورت رضایت از عملکرد نرم افزار و نحوه پشتیبانی نیز می توانید سایت خود را خریداری نمایید و از یک سال پشتیبانی، دامنه و هاست رایگان بهره مند شوید.

در صوورتی که سوالی در این زمینه دارید، می توانید با مشاورین گروه طراحی سایت معین در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.