تبلیغات پاپ آپ چیست؟
تبلیغات پاپ آپ چیست؟
تبلیغات پاپ آپ چیست؟
تبلیغات پاپ آپ

به احتمال زیاد تاکنون به محض ورود به سایتی، صفحه ای از تبلیغات مختلف را مشاهده کرده اید که کل تصویر یا بخشی از محتوا را در بر می گیرد. این تبلیغات پاپ آپ نام دارند.

با گسترش و بازدهی فوق العاده تبلیغات اینترنتی، این نوع تبلیغات طرفداران زیادی میان صاحبان مشاغل پیدا کرده است. اغلب این تبلیغات شما را به صفحه های دیگر مانند فروش ویژه هدایت می کنند و برخی نیز، تبلیغات سایت های دیگر هستند.

در این مقاله قصد داریم به بررسی این نوع تبلیغات بپردازیم. آیا این تبلیغات برای سایت ها مفید هستند یا خیر. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

تبلیغات پاپ آپ چیست؟

تبلیغات بالابر یا پاپ آپ (Pop-up ads) یک پنجره اضافی هستند که در مرورگر به نمایش گذاشته می شوند و به کاربر پیشنهاد مراجعه به صفحه لینک شده را می دهند. این نوع تبلیغات توسط  Adobe Flash یا جاوا اسکریپت ساخته می شوند و تمرکز زیادی روی جذب ترافیک دارند. در سایت های وردپرسی نیز می توانید این تبلیغات را با افزونه های مخصوص آن، بکار گیرید.

تبلیغات پاپ آپ یکی از پرکاربرد ترین نوع تبلیغات در اینترنت است اما طرفداران زیادی میان کاربران ندارد. اکثر کاربران هنگام مشاهده این تبلیغات، بدون توجه زیاد به محتوای آن اقدام به بستن پنجره می کنند. بنابراین اگر قصد استفاده از تبلیغات پاپ آپ در سایت خود را دارید، باید نهایت دقت را به خرج دهید تا رضایت کاربر را از دست ندهید.

با این وجود دلیل اصرار برخی بر استفاده از تبلیغات پاپ آپ چیست؟ در ادامه به دلایل آن می پردازیم.

  • تبلیغات پاپ آپ به تمام کاربران نمایش داده می شوند. شاید خیلی از افراد توجهی به آن نداشته باشند اما به هرحال تبلیغات را مشاهده خواهند کرد و در صورت مشاهده پیشنهادی عالی، احتمال کلیک کردن روی آن را دارند.
  • پاپ آپ های حرفه ای، در زمان مناسب به کاربر نمایش داده می شوند. به این صورت ترافیک سایت افزایش می یابد.
  • استفاده صحیح از پاپ ها باعث می شود ارزش سایت شما بالا رود.

انواع تبلیغات پاپ آپ 

پاپ آپ ها در انواع مختلف برای سایت ها طراحی می شوند که هرکدام مزایا و معایب خود را دارند. در این بخش به بررسی انواع پاپ آپ می پردازیم.

پاپ آپ پوشش دهنده یا Overlays

 

تبلیغات پاپ آپ

این نوع تبلیغات روی صفحه باز می شوند اما کل محتوای تصویر را در بر نمی گیرند. این نوع تبلیغات بیشتر برای ثبت ایمیل کاربر یا مطالعه بخشی از سایت مورد استفاده قرار می گیرد.

پاپ آپ مودال یا Modals 

 

تبلیغات پاپ آپ

این تبلیغات پاپ آپ بیشتر برای ورود یا ثبت نام کاربران مورد استفاده قرار می گیرند. این تبلیغات بصورت جعبه ای روی صفحه اصلی سایت نمایش داده می شوند و اغلب شامل یک فرم تکمیل  اطلاعات هستند. با تکمیل فرم، این پاپ آپ بسته خواهد شد.

پاپ آپ Interstitials

 

تبلیغات پاپ آپ

این نوع تبلیغات پاپ آپ، تمام صفحه را پوشش می دهند. این نوع تبلیغات آزاردهنده ترین نوع پاپ آپ است و تنها در صورتی بسته می شود که دکمه ضربدر را بزنید یا حتما به صفحه لینک داده شده هدایت شوید.

پاپ آپ New Window

 

تبلیغات پاپ آپ

نوعی قدیمی از این تبلیغات هم وجود دارد که امروزه کاربردی در سایت ها ندارد. این تبلیغات در خارج از پنجره کاربر باز می شود و اغلب به سختی قابل نمایش است. موتورهای جستجو این نوع تبلیغات را اسپم شناسایی می کنند.

مزایا و معایب تبلیغات پاپ آپ

پاپ آپ ها اگر به درستی پیاده شوند، می توانند اثرات خوبی در جذب مخاطب داشته باشند. بررسی مزایا و معایب پاپ آپ در صورت استفاده از آن، موضوع مهمی است که در این بخش به آن اشاره می کنیم.

قیمت مناسب

استفاده از این نوع تبلیغات هزینه بسیار پایینی برای شما دارد. با نصب افزونه های رایگان در وردپرس می توانید به راحتی از ویژگی های آن ها استفاده کنید. هرچند افزونه هایی غیر رایگان نیز وجود دارند که خدمات بیشتری نیز به شما ارائه می دهند.

افزایش بازدید

مشاهده و افزایش بازدید برند تجاری، یکی از اصول موفقیت هر کسب و کاری است و این کار با تبلیغات پاپ آپ انجام پذیر است. شرکت های تازه تاسیس می توانند برای افزایش بازدید خود، از این تبلیغات استفاده نمایند و خود را به کاربران معرفی کنند.

دریافت بازخورد آنی

توسط این تبلیغات می توانید بازخورد مشتریان را در مدت زمان اندکی متوجه شوید. در صورت مفید واقع شدن این تبلیغات، افزایش ترافیک سایت را خواهید داشت و اگر بازدید زیادی نداشتید، به معنای بیهوده بودن تبلیغات یا اجرای نادرست آن بوده است.

آزار دهنده بودن

مهم ترین معایب این تبلیغات، مزاحم بودن آن هاست. بیشتر کاربران هنگامی که در حال مطالعه محتوای سایت هستند، علاقه ای ندارند حواسشان با تبلیغات ناخواسته پرت شود. به همین دلیل هر چه این تکنیک صحیح هم پیاده شود، باز هم سرپوشی روی این عیب نخواهد گذاشت.

هرزنامه

استفاده بیش از حد از پاپ آپ ها، باعث می شود به عنوان هرزنامه توسط موتورهای جستجو شناخته شوند که به تدریج تاثیرات منفی روی سئو سایت شما خواهد گذاشت

 

تبلیغات پاپ آپ

استفاده صحیح از تبلیغات پاپ آپ

درصورت اصرار به استفاده از این نوع تبلیغات، دستورالعمل هایی را باید رعایت کنید که معایب آن را کاهش دهد. سعی کنید هنگام استفاده از این نوع تبلیغات موارد زیر را به کار ببرید:

  • نمایش دادن دکمه خروج از پاپ آپ بصورت واضح
  • اطمینان از صحت لینک های داده شده
  • طراحی ساده
  • استفاده از بهترین نوع پاپ آپ بسته به تبلیغات سایت
  • استفاده کردن از تنها یک مورد پاپ آپ
  • متن های کوتاه و خلاصه
  • حجم پایین تصاویر قرار داده شده

 

جمع بندی

تبلیغات پاپ آپ نوعی از تبلیغات اینترنتی هستند که بسیاری از سایت ها از آن استفاده می کنند. این تبلیغات در صورت رعایت نشدن برخی موارد، باعث نارضایتی زیاد کاربر و کاهش ترافیک سایت می شوند که نتیجه ای برعکس برای سایت خواهد داشت.

اگر قصد دارید با داشتن یک وب سایت و تمرکز روی آن مشتریان و کاربران زیادی را جذب نمایید می توانید با مشاهده بخش نمونه کارها، قالب مورد نظر خود را انتخاب کرده و با درخواست دموی رایگان، به مدت یک ماه از وب سایت خود استفاده کنید. در صورت رضایت از عملکرد نرم افزار و نحوه پشتیبانی نیز می توانید سایت خود را خریداری نمایید.

در این مقاله به بررسی انواع و نحوه بکارگیری این نوع از تبلیغات پرداختیم. در صورت وجود هرگونه سوال یا پیشنهاد در این زمینه، می توانید با گروه طراحی سایت معین در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.