اینماد (نماد اعتماد الکترونیکی) چیست و نحوه دریافت آن چگونه است؟
اینماد (نماد اعتماد الکترونیکی) چیست و نحوه دریافت آن چگونه است؟
اینماد (نماد اعتماد الکترونیکی) چیست و نحوه دریافت آن چگونه است؟
نماد اعتماد الکترونیکی

کاربران هنگامی که وارد یک سایت جدید می شوند با سوالات زیادی که اغلب آنها مربوط به صحت و درستی سایت است مواجه خواهند شد. اینکه سایت شما بتواند رضایت کاربران را به خود جلب کند و به آنها اطمیان دهد در صورت پرداخت وجه، سفارشات کاربران به دستشان خواهد رسید، موضوع بسیار مهمی است که در طراحی سایت باید به آن دقت داشته باشید. نماد اعتماد الکترونیکی نیز راه حلی برای این موضوع است.

تمام کسب و کارهای اینترنتی برای جلب اعتماد مشتریان و کاربران سایت خود، نیاز دارند تا از نماد اعتماد الکترونیکی که به اختصار اینماد نام دارد استفاده کنند. اینماد به منظور کاهش تخلفات و جرایم اینترنتی راه اندازی شده است و تاثیر زیادی نیز در کاهش این اتفاقات داشته است.

تمام کسانی که قصد راه اندازی یا خرید فروشگاه اینترنتی خود را دارند، با این موضوع درگیر هستند و دنبال راه حلی برای دریافت اینماد می باشند. در این مقاله قصد داریم به موضوع نماد اعتماد الکترونیکی بپردازیم و مراحل دریافت آن را بررسی کنیم. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

اینماد (نماد اعتماد الکترونیکی) چیست؟

اینماد یک نشان دیجیتالی است که به منظور قانونی بودن فعالیت های یک سایت به آن داده می شود. این نماد توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی به کسب و کار ها داده می شود و اگر یک فروشگاه اینترنتی فاقد این علامت باشد، فعالیت هایش غیرقانونی می باشد.

اینماد باعث ایجاد حس اعتماد میان کاربران سایت شده که افزایش فروش شما را در پی دارد. این نماد الکترونیکی تنها به سایت هایی باید تعلق بگیرد که پرداخت های اینترنتی در آن انجام می شود و سایر وب سایت ها مانند سایت های خبری، شخصی و … نیازی به دریافت نماد اعتماد الکترونیکی نخواهند داشت.

 

نماد اعتماد الکترونیکی

شرایط دریافت نماد اعتماد الکترونیکی

اگر وب سایت فروشگاهی خود را راه اندازی کرده اید، قبل از هر گونه  افزودن محصول و شروع فعالیت، باید اقدام به گرفتن اینماد کنید. اما برای دریافت این لوگو، نیاز است شرایطی داشته باشید. شرایط دریافت اینماد را در این بخش نام خواهیم برد.

فروشگاهی بودن وب سایت

همانطور که گفته شد، اولین شرط دریافت اینماد، فروشگاهی بودن وب سایت شماست. این نماد تنها برای وب سایت هایی فعال می شود که امکان خرید آنلاین برای آنها وجود داشته باشد.

ارائه اطلاعات کامل محصولات

از دیگر شرایط دریافت اینماد، درج کامل اطلاعات محصولات است. باید اطلاعات دقیقی از نام محصول، قیمت، توضیحات کوتاه و … در اختیار مشتری قرار دهید.

درخواست توسط صاحب امتیاز دامنه

نکته مهم در دریافت اینماد، اقدام صاحب دامنه سایت برای دریافت آن است. این درخواست باید توسط صاحب امتیاز دامنه داده شود و هم چنین فرد صاحب امتیاز باید سن 18 سال تمام داشته باشد.

برای متقاضیان حقوقی نیز نام دامنه باید به نام خود شرکت یا یکی از اعضای هیئت مدیره باشد. بنابراین هیچ شرکت طراحی سایتی، نمی تواند اقدام به دریافت اینماد برای سایت شما کند.

مراحل دریافت اینماد

اگر شرایط دریافت نماد اعتماد الکترونیکی را دارید، باید مراحلی را برای دریافت آن طی کنید. این مراحل اگر به درستی انجام شود، روند پیچیده ای نخواهد داشت. در این بخش به نحوه دریافت اینماد می پردازیم.

1- ثبت نام در سایت اینماد

اولین مرحله ورود به وب سایت اینماد و پنل ثبت نام به آدرس https://reg.enamad.ir/Panel است. پس از ورد به این سایت با صفحه ای مواجه خواهید شد که باید روی ایجاد حساب کاربری کلیک کنید تا وارد صفحه ثبت نام شوید. با رفتن به صفحه ثبت نام با صفحه زیر مواجه خواهید شد که باید اطلاعات خود را وارد نمایید.

 

نماد اعتماد الکترونیکی

 

در بخش اول در صورتی که شرکت شما ثبت شده است، می توانید گزینه شخص حقوقی را انتخاب کنید و در غیر این صورت، باید شخصیت حقیقی را انتخاب نمایید.

دو گزینه ای که در تصویر قرمز شده است را فعال کنید و پس از پر کردن سایر بخش ها گزینه تایید را بزنید.

پس از تایید، به ایمیل خود که در این بخش وارد کردید مراجعه کنید و روی لینکی که برایتان ارسال شده است کلیک کنید. این لینک فعالسازی است که نمایانگر تایید شناسه کاربری و ایمیل شماست. پس از تایید حساب کاربری، می توانید با اطلاعاتی که ثبت کرده اید، وارد سایت اینماد شوید.

2- تکمیل اطلاعات پنل کاربری

مرحله بعد مربوط به تکمیل کردن اطلاعات در پنل کاربریتان است. برای انجام این مرحله باید در پنل اینماد، از بخش سمت راست وارد گزینه تکمیل اطلاعات و گزینه تکمیل فرم اطلاعات شوید.

 

نماد اعتماد الکترونیکی

در این قسمت با فرمی روبرو خواهید شد که باید آن را تکمیل نمایید. این فرم اطلاعات هویتی شما، محل سکونت و اطلاعات تماس را ثبت می کند. پس از ثبت اطلاعات باید از منوی سمت راست، گزینه تکمیل اطلاعات و سپس بارگذاری مدرک را انتخاب نمایید.

 

نماد اعتماد الکترونیکی

مدارکی که نیاز است در این قسمت آپلود شوند شامل تصویر کارت ملی و صفحه اول شناسنامه است و مدارک دیگر اختیاری اند. پس از ثبت اطلاعات، نیاز است احراز هویت شوید به همین منظور کد خواسته شده که به شماره شما ارسال شده است را وارد نمایید.

3- افزودن کسب و کار

در منوی کسب و کار، اطلاعات کسب و کار خود را به صورت دقیق وارد نمایید. این بخش پیچیدگی خاصی ندارد. تنها در بخش سامانه اعتبارسنجی آدرس، نیاز است تا آدرسی از نشانی کسب و کار خود را از سامانه شهروند رهگیری کنید. اگر فروشگاه شما تماما اینترنتی است باید آدر محل کار خود را رهگیری نمایید.

به همین منظور پس از کلیک کردنروی دکمه نارنجی رنگ، وارد سامانه شهروند شوید و پس از وارد کردن آدر و پرداخت مبلغ تعیین شده، به صفحه نماد اعتماد الکترونیکی برگردید و کد ده رقمی را وارد نمایید.

 

نماد اعتماد الکترونیکی

در انتهای این بخش نیز از شما یک نام کاربری و رمزعبور درخواست می شود. یک نام کاربری و رمزعبور در سایت خود بسازید و مشخصات آن را در آخرین فیلدهای این صفحه وارد نمایید. مسئولان نماد اعتماد الکترونیکی با این نام کاربری و رمزعبور، مراحل خرید را در سایت شما بررسی می‌کنند.

4- تکمیل اطلاعات کسب و کار

مرحله آخری که برای دریافت نماد اعتماد الکترونیکی باید طی کنید، تکمیل اطلاعات کسب و کار و ارسال آن به کارشناس است. برای انجام این مرحله باید وارد بخش کسب و کار و سپس بخش مدیریت کسب و کار شوید. پس از تکمیل بخش لیست خدمات و مجوز ها، تکمیل فرم نظرسنجی و احراز اطلاعات کسب و کار، گزینه ارسال پرونده جهت بررسی کارشناس باز می شود که باید روی آن کلیک کنید.

 

نماد اعتماد الکترونیکی

در این قسمت پیشنهاد می شود متن برجسته چک لیست الزامات را کلیک کرده و تمام موارد خواسته شده را انجام دهید.

 

نماد اعتماد الکترونیکی

پس از انجام این مراحل، باید منتظر تایید کارشناس باشید و در صورت تایید آن، پس از پرداخت مبلغ مورد نظر، نماد اعتماد الکترونیکی را دریافت خواهید کرد.

جمع بندی

نماد اعتماد الکترونیکی یا اینماد، یکی از الزامات اصلی هر فروشگاه اینترنتی است. بدون داشتن این لوگو سایت شما فاقد ارزش بوده و فعالیت های شما غیرقانونی می باشد. مراحل دریافت نماد اعتماد الکترونیکی پیچیدگی خاصی ندارد و تنها نیاز به یک راهنما برای طی کردن این مراحل دارید که در این مقاله به این موضوع پرداخته شده است.

شرکت طراحی سایت معین با ارائه نمونه کارهای متنوع، امکان استفاده از سایتی رایگان را برای شما فراهم نموده است. شما می توانید با مشاهده بخش نمونه کارها، قالب مورد نظر خود را انتخاب کرده و با درخواست دموی رایگان، به مدت یک ماه از وب سایت خود استفاده کنید. در صورت رضایت از عملکرد نرم افزار و نحوه پشتیبانی نیز می توانید سایت خود را خریداری نمایید و از یک سال پشتیبانی، دامنه و هاست رایگان بهره مند شوید.

در صورت راهنمایی بیشتر، می توانید در انتهای همین بخش با مشاورین ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.