سئو کلاه سیاه چیست؟
سئو کلاه سیاه چیست؟
سئو کلاه سیاه چیست؟
سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه: قرار گرفتن در صفحات اول موتورهای جستجو، موضوعی است که تمام سایت ها برای رسیدن به آن تلاش می کنند. استفاده از تکنیک های سئو و رعایت اصولی آنها و تحت تاثیر قرار دادن کاربران، اصل مهم برای رسیدن به این هدف است. در این بین تکنیک های غلطی نیز وجود دارند که سئو کلاه سیاه نامیده می شوند.

در این مقاله به بررسی این تکنیک اشتباه و روش های اجرایی آن می پردازیم.

سئو کلاه چیست؟

سئو کلاه سیاه یا Black hat SEO، یکی از روش های اشتباه برای افزایش رتبه سایت است. این تکنیک بیشتر از این که به دنبال راه حل ها برای جذب مخاطب باشد، دنبال روش هایی برای فریب موتورهای جستجو است. تکنیک هایی که در این روش مورد استفاده قرار می گیرند در تلاشند تا الگورتیم های موتورهای جستجو را دستکاری کنند. این روش ها برخلاف قوانین موتور های جستجو است اما همین روش ها باعث افزایش رتبه سایت خواهند شد. هرچند در نهایت باعث جریمه شدن توسط موتورهای جستجو مانند گوگل و پنالتی شدن این سایت ها می شود.

سئو کلاه سیاه

خطرات استفاده از سئو کلاه سیاه

اکثر متخصصان سئو، استفاده از این روش را پیشنهاد نمی کنند و آن هم به دلیل خطرات و ریسک بالای استفاده از آن است. با این وجود درصد کمی از بازاریابان هنوز هم اصرار بر استفاده از این روش را برای افزایش رتبه خود دارند و سعی می کنند موفقیتی سریع در ارتقای رتبه سایت خود بدست آورند. نتایج بدست آمده توسط سئو کلاه سیاه اغلب کوتاه مدت هستند و پس از مدتی با پنالتی شدن و کاهش چشمگیر رتبه سایت در موتورهای جستجو مواجه می شوند.

 در این بخش خطرات استفاده از این روش و دلایلی را که نشان می دهد نباید از سئو کلاه سیاه استفاده کرد را بازگو می کنیم.

تاثیر در رتبه بندی

همانطور که گفته شد، دلیل اصلی برای عدم استفاده از تکنیک سئو کلاه سیاه، سقوط حتمی رتبه شما پس از مدتی خواهد بود. این مورد روی ترافیک وب سایت شما و کاهش کاربران تاثیر زیادی می گذارد. به طور مثال نموداری از میزان بازدید سایتی که از سئو کلاه سیاه استفاده کرده است را در زیر مشاهده می کنید:

سئو کلاه سیاه

این مورد اول از همه تاثیر منفی خود را روی کاهش درآمد می گذارد و در مراحل بعدی باعث تعطیلی یا حتی از دست دادن کسب و کار می شود.

نتایج کوتاه مدت

شاید با استفاده از تکنیک کلاه سیاه برای مدتی افزایش رتبه سایت را مشاهده کنید اما باید توجه داشته باشید این روند طولانی مدت نخواهد بود. دلیل رشد سایت نیز مدت زمانی است که طول می کشد تا موتور جستجو متوجه فریب شما شود.

تجربه کاربری ضعیف

اگر سایت هایی که از تکنیک کلاه سیاه استفاده کرده اند را مشاهده کرده باشید متوجه تجربه کاربری ضعیف آن خواهید شد. استفاده از لینک های زیاد و محتوای بی کیفیت، UI و UX ضعیف و موارد دیگری که تنها برای فریب دادن موتور جستجو استفاده شده است، باعث می شود کاربر متوجه شود که وب سایت اهمیتی به او نداده و با تجربه کاربری ضعیفی مواجه شود.

تکنیک های کلاه سیاه

اگر در ابتدای راه هستید و تازه شروع به سئو سایت کرده اید، شاید مشکل باشد که تشخیص دهید از کدام تکنیک ها نباید برای سئو سایت خود استفاده کنید. در این بخش قصد داریم روش هایی که در سئو کلاه سیاه مورد استفاده قرار می گیرند را برای شما توضیح دهیم تا از استفاده کردن این تکنیک ها بپرهیزید.

استفاده زیاد از کلمه کلیدی

یکی از تکنیک های اصلی کلاه سیاه، پرکردن زیاد محتوا از کلمات کلیدی است. سئوکاران کلاه سیاه سعی می کنند با بکارگیری این روش و قرار دادن یک کلمه کلیدی به صورت غیر طبیعی در یک صفحه، قوانین مربوط به کلمه کلیدی موتورهای جستجوگر را دور بزنند.

تولید محتوای تکراری ، کپی یا بی کیفیت

تولید محتوای عالی برای وب سایت کار آسانی نیست و نیاز به صرف وقت دارد. سئوکاران کلاه سیاه برای ایجاد محتوای بیشتر و طولانی تر اقدام به تولید محتوای طولانی و خودکار می کنند که کیفیت پایینی دارد. کپی متن یکی از خط قرمز های اصلی موتورهای جستجو است، به همین دلیل تولید محتوای منحصر به فرد، اهمیت بسیاری در سئو سایت دارد.

خرید لینک

افرادی که از سئو کلاه سیاه استفاده می کنند در تلاشند با خرید لینک بتوانند سایت خود را سریعتر بالا بیاورند. این روش یکی از بدترین تکنیک های کلاه سیاه است که سایت های بزرگی از آن تا بحال استفاده کرده اند.

متون پنهان یا Cloaking Content

استفاده از متن های مخفی که رنگ پس زمینه وب سایت را دارند، از دیگر تکنیک های سئو کلاه سیاه است. در این روش با استفاده هدمند از CSS، متونی را در بخش های مختلف وب سایت مخفی می کنند تا محتوایی طولانی تر داشته باشند. برای متوجه نشدن این محتوای بی ارزش و پر از کلمه کلیدی، گاهی فونت آن را روی صفر نیز قرار می دهند که بدون ایجاد تغییری در صفحه، کاراکتر های بیشتری را مورد استفاده قرار دهند و سئو سایت را بالا ببرند.

سئو کلاه سیاه

باید توجه داشت خزنده های موتورهای جستجو، پیشرفته تر از آن هستند که بخواهند فریب این روش را بخورند و متوجه انجام این روش خواهند شد.

کامنت اسپم

در بعضی موارد برخی افراد زیر پست های دیگران کامنت هایی قرار می دهند و لینک سایت خود را در آنجا می گذارند. به احتمال زیاد تاکنون این موارد را مشاهده کرده اید. این روش در محتواهایی استفاده می شود که کاملا بی ربط به موضوع است و  برای سلامت سایت بسیار مضر است.

بهینه سازی بیش از حد

یکی از روش هایی که اثر منفی روی سایت می گذارد، بهینه سازی بیش از حد است. این مورد Over-Optimization نام دارد و برخلاف سئوی صحیح، می تواند رتبه سایت شما را منفی کند.

جمع بندی

سئو کلاه سیاه مجموعه ترفندهایی است که برای فریب ربات های گوگل و موتور های جستجو مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این تکنیک به دلیل پنالتی شدن توسط موتورهای جستجو و افت نهایی رتبه به هیچ وجه توصیه نمی شود. در این مقاله به بررسی این روش ها و خطرات آن برای سایت پرداختیم.

هم چنین اگر قصد خرید و استفاده از سایتی مناسب برای بکارگیری تکنیک های حرفه ای سئو را دارید، می توانید با مشاهده بخش نمونه کارها، از میان تعدادی زیادی سایت از پیش ساخته شده قالب مورد نظر خود را انتخاب نمایید و با درخواست دموی رایگان، به مدت یک ماه از سایت خود استفاده کنید. در صورت رضایت از پشتیبانی و عملکرد سایت، می توانید اقدام به خرید سایت خود کنید.

در صورتی که در این مورد سوال یا نظری دارید می توانید با گروه طراحی سایت معین در ارتباط باشید.

منبع

Semrush

دیدگاهتان را بنویسید

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.