اساسی ترین اصول سئو چیست؟ 10 نکته جادویی سئو برای رسیدن به رتبه یک گوگل
اساسی ترین اصول سئو چیست؟ 10 نکته جادویی سئو برای رسیدن به رتبه یک گوگل
اساسی ترین اصول سئو چیست؟ 10 نکته جادویی سئو برای رسیدن به رتبه یک گوگل
اصول سئو چیست

اصول سئو چیست؟

10 نکته جادویی اصول سئو : همانطور که میدانید امروزه رقابت تنگاتنگی بین سایت‌ها و کسب و کارها برای کسب رتبه یک گوگل و رسیدن به صفحه اول است. در این میان کسی پیروز میدان است که اصول و نکات سئو را به درستی به کار ببرد. اگر شما هم به دنبال به دست آوردن رتبه یک گوگل هستید از سر جایتان تکان نخورید چون ما میخواهیم 10 نکته جادویی اصول سئو برای رسیدن به رتبه یک گوگل را برایتان شرح دهیم.

اصول سئو چیست

شاید تا به حال از خودتان پرسیده‌اید که :

چرا باید مقالات سایتمان را سئو کنیم؟

خیلی واضح بگوییم اگر مقالات سایتتان را سئو نکنید گوگل هیچ بهایی به آنها نمیدهد و در واقع تمام زحماتی که برای راه اندازی سایت کشیده‌اید، بیهوده و پوچ میشود.

به عبارتی میتوان گفت ما مقالات را سئو میکنیم که موتورهای جستجو مفهوم و منظور ما را متوجه شوند و بتوانند مقالاتمان را به کاربر نمایش دهند. البته تنها سئو کردن محتوا کافی نیست بلکه باید سعی کنید مقالات را جذاب بنویسید تا کاربر پس از کلیک بر روی آنها، سریعا از صفحه سایتتان خارج نشود.

اصول سئو چیست

10 نکته جادویی اصول سئو که باید آنها را رعایت کنید :

اگر فکر میکنید سئو کردن کار سختی است همیشه به این فکر کنید که هر کسب و کاری دارای اصول و تکنیک‌هایی میباشد و برای رسیدن به موفقیت باید این مراحل طی شود. حالا در سئو هم اصولی وجود دارد که سئوکاران با آن چک لیست سئو نیز میگویند. به شما قول میدهیم اگر طبق این چک لیست پیش بروید و تمام 10 نکته جادویی اصول سئو را رعایت کنید خیلی زود به صفحه اول گوگل میرسید.

1.تحقیق در مورد بازار کار و رقبا

یکی از حرفه‌ای ترین روش‌ها و اصول سئوی خوب، تحقیق در مورد رقبا و سایت آنهاست. برای اینکار ابتدا یک صفحه خصوصی باز کنید (از قسمت منو جستجوی خصوصی یا Private Browsing را انتخاب نمایید. با اینکار شما به گوگل اعلام میکنید که نتایج را بدون در نظر گرفتن جستجوهای قبلی شما، نشان دهد.) سپس کلمه کلیدی مورد نظرتان را در گوگل سرچ کنید، چند نتیجه برای شما نمایش داده میشود که علنا شما باید آنها را رقبای خود بدانید.

کاری که حالا باید بکنید این است که 10 لینک صفحه اول گوگل را تک تک باز کرده و سایتشان را آنالیز کنید. توجه کنید که یافتن ضعف رقبا میتواند یک نکته مثبت برای شما باشد، پس با دقت اینکار را انجام دهید. البته باید یادتان باشد که از نکات مثبت سایت رقبا غافل نشوید و از این نکات الگوبرداری کنید.

2.انتخاب کلمه کلیدی اصلی 

اولین گام اصول سئو، انتخاب کلمه کلیدی اصلی است. حالا چرا میگوییم کلمه کلیدی اصلی؟ زیرا در تولید محتوا، کلمه کلیدی فرعی هم وجود دارد اما پیدا کردن کلمه کلیدی اصلی مهمتر است و در وهله اول پیدا کردن این کلمه بر همه امور ارجحیت دارد.
تا یادمان نرفته باید بگوییم که کلمه کلیدی اصلی باید کاملا مرتبط با موضوعی باشد که میخواهید در موردش محتوای متنی تولید کنید. برای شروع باید در نظر داشته باشید که کاربران چه چیزهایی را سرچ میکنند! این هم راه چاره دارد.

گوگل ابزارهایی را معرفی نموده که با استفاده از آنها میتوانید به سادگی کلمات کلیدی پر سرچ یا پر جستجو را پیدا کنید. یکی از این ابزار Google Keyword Planner میباشد.برای مثال شما فروشگاه یا نمایندگی سامسونگ دارید حالا میخواهید بدانید که مخاطبان شما چه کلمه کلیدی‌هایی را سرچ میکنند، باید در این ابزار کلمه گوشی سامسونگ را سرچ کنید تا اطلاعات عظیمی از کلمه کلیدی‌های سرچ شده از سوی کاربران را به دست بیاورید. یک راهنمایی کوچک دیگر برای اینکه از بین کلمات کلیدی، محبوب‌ترین آنها را یافت کنید، استفاده از ابزار Google Trends است.

3.استفاده از کلمه کلیدی در عنوان

یکی از مهمترین اصول سئو، قرار دادن کلمه کلیدی در عنوان است. مخاطب شما باید از طریق این عنوان حدس بزند که شما در مورد چه مطلبی مقاله نوشته‌اید، پس از به کار بردن کلمه کلیدی در عنوان غافل نشوید.ناگفته نماند که نوشتن کلمه کلیدی به تنهایی کارساز نیست بلکه باید آن را با اصول خاصی بنویسید. اگر اهل مطالعه و کتاب باشید خیلی خوب میدانید که یک تیتر جذاب تا چه اندازه میتواند باعث جذب مخاطب شود؛ در نتیجه سعی کنید عنوانتان را بیارایید تا کاربر تحریک شود بر روی آن کلیک کند.

4.دقت در جمله بندی و ساختار محتوا

اگر میخواهید مخاطبتان مقاله شما را تا انتها بخواند و از آن خسته نشود، باید حتما به جمله بندی محتوا دقت کنید. باید سعی کنید پاراگراف‌های کوتاه بنویسید و آنها را با کلمات جذاب کاور کنید تا کاربر مشتاق خواندن پاراگراف‌های بعدی شود. همچنین از یاد نبرید که مخاطب از محتوایی که دارای مبالغه بیش از حد است، دوری میکند، پس اینکار را در حد تعادل انجام دهید نه بیشتر.

5.به کار بردن کلمه کلیدی در زیر عنوان ها

از دیگر نکات مهم اصول سئو که به شما کمک میکند سریعتر به رتبه یک گوگل برسید، استفاده از کلمه کلیدی در زیرعنوان‌هاست. زیرعنوان‌ها همان هدینگ‌ها هستند که اغلب از یک تا 5 میباشد. به کار بردن کلمه کلیدی در هدر و ساب هدر به موتورهای جستجو کمک میکند تا زودتر وب سایت شما را ببینند و ارزش بیشتری برای آن قائل شوند.

6.مقالاتتان را نگارش کنید

اصول سئو تنها تکرار کلمه کلیدی نیست، باید به شکل استادانه‌ای بتوانید محتوای خود را نگارش کنید. رعایت علائم نگارشی و یا رفع غلط‌های املایی، باعث میشود کاربر بهتر محتوایتان را بخواند و برای آن وقت صرف کند؛ از همین رو گوگل نیز به مقالاتتان امتیاز بیشتری میدهد.

7.کلمه کلیدی در آدرس صفحه (URL)

اگر بخواهید گوگل به سادگی متوجه موضوع مقاله شما شود، باید کلمه کلیدی را در آدرس صفحه سایتتان بنویسید. علاوه بر این باید دقت کنید که کلمه کلیدی شما طولانی نباشد، در واقع هر چقدر آدرس صفحاتتان کوتاه‌تر باشد، خوانایی آن بیشتر است و سئوی بهتری هم دارد.

8.به کار بردن کلمه کلیدی در نام تصویر

میخواهیم یک راه میانبر عالی را به شما آموزش بدهیم که از این طریق میتوانید به سئو مقالاتتان کمک کنید. اگر تابحال در مقالاتتان از تصاویر استفاده نمی‌کردید، سخت در اشتباه بودید چراکه یکی دیگر از راه‌های رسیدن مخاطب به محتوای شما از طریق تصاویر است.

استفاده از تصاویر منحصر به فرد و مختص خودتان تاثیر بسیار بیشتری در سئو مقالات شما دارد اما هم چنین می توانید از تصاویر استوک رایگان نیز استفاده نمایید.
بنابراین باید از تصاویر مرتبط با مطلب خود را بیابید و آن را در محتوایتان قرار دهید. پس از آن باید در قسمت نام تصویر و نام جایگزین تصویر که همان ALT تصویر شناخته میشود، کلمه کلیدی را به کار ببرید.

 

9.لینک خارجی به سایت‌های معتبر

اگر میخواهید ارزش مقالاتتان بالا برود باید حتما از لینک خارجی استفاده کنید. قبل از اینکه بخواهید اینکار را انجام دهید باید بدانید که لینک خارجی اصولی دارد که اگر آنها را رعایت نکنید، ممکن است به ضرر سایتتان تمام شود.برای حرفه‌ای پیش بردن کارتان، باید به سایت‌های معتبر لینک بدهید و باید حتما موضوع مقاله شما مرتبط با آن سایت باشد. با اینکار نشان میدهید که محتوای شما یک مرجع خوب دارد و گوگل نیز به این موضوع اهمیت بسیاری میدهد.

10.لینک داخلی به مطالب سایت خودتان

لینک گذاری داخلی یکی از بهترین اصول سئو است که باعث میشود مخاطب در وب سایتتان بماند و مقالات بیشتری را مطالعه کند. در حقیقت این نه تنها باعث ارزش دهی به محتوای فعلی بلکه سبب بالا رفتن ارزش سایتتان میشود.

 

اصول سئو چیست

جمع‌بندی

حالا که این 10 نکته اصول سئو را مطالعه نمودید با یک نگرش جدید به سراغ محتواهایتان بروید و برای بهینه کردن آنها از نقطه صفر شروع کنید. بعد از مدتی خواهید دید که سئو کردن مقالات نه تنها سخت نیست بلکه شیرین و لذت بخش است.

هم چنین اگر قصد سفارش و خرید سایتی بهینه سازی شده با سئو را برای کسب و کار خود دارید، می توانید با مشاهده بخش نمونه کار ها، از دموی رایگان یک ماهه سایت خود استفاده کنید و در صورت رضایت از عملکرد سایت و پشتیبانی، اقدام به خرید وب سایت خود کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.