طراحی سایت با وردپرس
طراحی سایت با وردپرس
طراحی سایت با وردپرس
طراحی سایت با وردپرس

یکی از سیستم های مدیریت محتوا که محبوبیت بسیار زیادی میان کاربران دارد، وردپرس است. طراحی سایت با وردپرس، از پرطرفدارین ترین روش های طراحی سایت است و بسیاری از شرکت های طراحی سایت، توسط این سیستم مدیریت محتوا، سایت های متنوعی را به مشتریان عرضه می کنند.

مزایای زیاد وردپرس، باعث شده استفاده از آن روز به روز افزایش یابد. در این مقاله داریم به مزایای طراحی سایت با وردپرس بپردازیم و برخی از قسمت های آن را ، بررسی کنیم.

وردپرس چیست؟

وردپرس یکی از سیستم های مدیریت محتواست که به دلیل رایگان بودن و ویژگی های بیشمار، طرفداران زیادی دارد. حدود یک سوم تمام سایت های طراحی شده از جمله شرکت های بزرگی مانند سونی، تایم و NBC، توسط این CMS ساخته شده اند.

 

طراحی سایت با وردپرس

دلیل محبوبیت زیاد این سیستم مدیریت محتوا نسبت به نمونه های مشابه که شامل CMS هایی مانند جوملا و دروپال می شوند، سادگی استفاده از آن است. بوسیله وردپرس، بدون نیاز به کدنویسی می توانید سایتی ساده و مناسب را راه اندازی کنید. هرچند تغییر بخش های مختلف به سلیقه دلخواه، و افزودن ویژگی های خاص دیگر، نیاز به دانش کافی در این زمینه دارد.

مزایای طراحی سایت با وردپرس

مزیت های طراحی سایت با وردپرس بی شمار است به همین دلیل قصد داریم در این بخش، برخی از این مزیت های را آن را نام ببریم.

مناسب برای تمام انواع سایت

در ابتدا، وردپرس به منظور ایجاد صفحات وبلاگ تولید شده بود اما به مرور زمان و با پیشرفت چشمگیر آن، تمام انواع سایت ها مانند فروشگاهی، شرکتی، چند منظوره و … را پشتیبانی می کند.

نصب آسان

یکی از مزایای طراحی سایت با وردپرس، نحوه راه اندازی و نصب آن است. راه اندازی و نصب وردپرس روی سایت، به زمان کمی نیاز دارد و افرادی که دانش کمی نیز در این زمینه داشته باشند، می توانند اقدام به نصب وردپرس روی سایت کنند. هرچند برخی تنظیمات سایت مانند دیتابیس و موارد دیگر، نیاز به دانش تخصصی دارد.

رایگان بودن

یکی از بهترین مزیت های طراحی سایت با وردپرس، رایگان بودن آن است. به این معنا که اگر بخواهید سایتی را با وردپرس خام و بدون هیچ گونه افزونه خاصی راه اندازی کنید، نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای ندارید. شما می توانید فایل وردپرس را از سایت رسمی آن دانلود و اقدام به نصب آن روی سایت خود خود کنید.

واکنش گرایی بالا

از دیگر ویژگی های طراحی سایت با وردپرس، ریسپانسیوی بالا است که می توانید تجربه کنید. بدون نیاز به اقدام خاصی، تمام سایت هایی که بوسیله وردپرس ساخته می شوند، بصورت خودکار با تمام دستگاه ها و صفحه نمایشگر ها سازگارند.

البته استفاده از برخی قالب های بی کیفیت، باعث می شود که این واکنش گرایی با اختلال مواجه شود که دلیل آن هم در کدنویسی های مربوط به قالب است.

استفاده از قالب ها و افزونه های متنوع

شاید بهترین ویژگی وردپرس را بتوان افزونه ها و قالب های بی شمار نام برد. انواع افزونه های کاربردی متناسب با ویژگی های مختلف، برای وردپرس وجود دارند که می توانید بوسیله آنها، قابلیت های سایت خود را افزایش دهید.

آشنایی با بخش های وردپرس

اگر قصد طراحی سایت با وردپرس را دارید، لازم است با برخی قسمت های مهم آن آشنا باشید. در این بخش قصد داریم بخش های پیشخوان وردپرس را بررسی کنیم.

نوشته ها

 

طراحی سایت با وردپرس

اولین بخشی که در طراحی سایت با وردپرس به آن خواهیم پرداخت، قسمت نوشته هاست. این قسمت شامل وبلاگ شماست که می توانید مقاله هایی را منتشر، پیش نویس یا زمان بندی کنید.

این بخش دارای دسته بندی می باشد که می توانید مشخص کنید هر محتوا یا مقاله شما، در چه دسته ای قرار بگیرند. به این صورت تعامل بهتری با کاربر خواهید داشت.

قسمت برچسب ها نیز همانند دسته بندی هاست با این تفاوت که برای موارد و مناسبت های خاصی می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

رسانه

 

طراحی سایت با وردپرس

این بخش شامل محتوای تصویری یا صوتی آپلود شده شما در سایت است. در این بخش فایل هایی مانند تصاویر، ویدیو ها و موسیقی ها قرار می گیرند که امکان ویرایش سایز و اندازه آنها نیز امکان پذیر است.

برگه ها

 

طراحی سایت با وردپرس

این بخش شامل صفحات وب سایت شما خواهند شد. به طور کلی اگر بخواهید صفحه جدیدی در سایت خود ایجاد کنید یا صفحات دیگر را ویرایش نمایید، باید از این قسمت اقدام کنید.

دیدگاه ها

 

طراحی سایت با وردپرس

در این بخش نظرات کاربران شما، در مورد تمام بخش هایی که در سایت قرار دارند به نمایش گذاشته می شود. با ورود به این قسمت می توانید نظرات کاربران را مشاهده کنید، آنها را تایید کنید تا در بخش دیدگاه های سایت به نمایش گذاشته شوند یا آنها را حذف کنید.

نمایش

 

طراحی سایت با وردپرس

این بخش شامل مواردی می باشد که مربوط به ظاهر سایت شماست. هریک از این بخش ها را به ترتیب نام می بریم:

 • پوسته ها

  در این بخش، قالب و دموهایی قرار دارند که می توانید یکی از آنها را فعال کنید تا ظاهر سایت شما تغییر پیدا کند.

 • سفارشی سازی

  این قسمت مربوط به ویرایش بخش های سایت شماست. ویرایش بخش هایی مانند اسم سایت، لوگو سایت، بخش فوتر، هدر و … در این قسمت قرار دارد.

 • ابزارک ها

  بسته به نوع قالبی که فعال کرده اید، ویژگی هایی در اختیار شما قرار می گیرد که می توانید با درگ کردن آنها، اقدام به حذف یا افزودن این بخش ها کنید. تمامی این موارد در قسمت ابزارک ها جای دارند.

 • فهرست ها

  در این بخش نیز می توانید فهرست های مختلفی را برای سایت طراحی کنید و انتخاب کنید هر کدام، در کدام بخش سایت قرار بگیرد.

 • نصب افزونه ها

  این بخش مربوط به حذف یا افزودن پلاگین های سایت شماست.

 • ویرایشگر پوسته

  برای استفاده از این بخش، نیاز است با زبان های نشانه گذاری html و css آشنا باشید تا بتوانید بخش های مختف سایت را بر اساس سلیقه خود تغییر دهید.

افزونه ها

 

طراحی سایت با وردپرس

این بخش، قسمت مهمی از پنل وردپرس شما را شامل می شود که تاثیر زیادی در طراحی سایت با وردپرس دارد. در این بخش می توانید انواع افزونه های مختلف با توجه به نیاز های خود را فعال یا حذف کنید. در این بخش علاوه بر دسترسی به مخزن وردپرس برای دانلود و فعال سازی مستقیم، این امکان را دارید که افزونه را از سیستم خود آپلود و نصب کنید.

دقت کنید از نصب افزونه های غیر کاربردی و ضعیف پرهیز کنید زیرا باعث افزایش حجم سایت شما می شوند که کاهش عملکرد را در پی دارد.

کاربران

طراحی سایت با وردپرس

 

در این بخش می توانید تمام اعضای سایت خود و افرادی که به پنل شما دسترسی دارند را مدیریت نمایید.

ابزارها

 

طراحی سایت با وردپرس

این بخش نیز شامل ابزارهایی می شود که عملکرد سایت شما را در بر می گیرند. به عنوان مثال می توانید با بخش های درون ریزی و برون ریزی، از سایت خود بکاپ بگیرید یا بکاپ های قبلی را اضافه کنید.

تنظیمات

 

طراحی سایت با وردپرس

در بخش تنظیمات پنل وردپرس نیز، می توانید بخش های مختلفی مانند معرفی سایت، تنظیمات ایمیل، تنظیمات پیوند ها و رسانه ها را ویرایش کنید.

جمع بندی

طراحی سایت با وردپرس، به دلیل استفاده آسان و ویژگی های زیاد، طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد به طوری شرکت های بزرگی مانند سونی نیز، از طراحی سایت با وردپرس استفاده کرده اند. قابلیت های بیشماری با فعال سازی افزونه ها، به سایت شما اضافه می شود؛ هم چنین می توانید با نصب تم و قالب های مختلف، ظاهر جذابی به سایت خود اختصاص دهید.

شما می توانید با مراجعه به بخش نمونه کارهای سایت و یا بخش فروشگاه، هزاران نمونه کار و وب سایت های وردپرسی را در انواع سبک ها مشاهده نمایید و اقدام به خرید آن کنید. هم چنین با ثبت درخواست دموی رایگان، می توانید به مدت یک ماه از وب سایت خود استفاده نمایید و در صورت رضایت از عملکرد نرم افزار و نحوه پشتیبانی، اقدام به پرداخت و خرید سایت خود کنید.

در این مقاله به مزایای طراحی سایت با وردپرس پرداختیم. هم چنین بخش های کلی پنل تنظیمات وردپرس را نیز بررسی کردیم. در صورتی که سوال یا پیشنهادی در این زمینه دارید، می توانید با گروه طراحی سایت معین در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.