قیمت طراحی سایت
قیمت طراحی سایت
قیمت طراحی سایت
قیمت طراحی سایت

قیمت طراحی سایت: بسیاری از مشاغل و کسب و کار ها نیاز به به روز شدن دارند که این به‌ روزرسانی به معنای همگام سازی با جامعه و پاسخ به نیازهای افراد جامعه در قالب اینترنتی است.  اینترنتی شدن کسب و کار ها با خرید سایت، اغلب سود بسیار بیشتری از کسب و کارهای سنتی دارد.

با توجه به دلایل و مزایای زیاد، تمامی کسب و کار ها به سمت اینترنتی شدن پیش می روند و روش های مختلفی را مانند فعالیت در فضای مجازی، استفاده از یک وب سایت و … را امتحان می کنند که در این میان خرید و استفاده از یک وب سایت حرفه ای، بیشترین مزایا را به همراه خواهد داشت.

مسئله‌ ای که در این میان پیش می آید، هزینه و قیمت طراحی سایت است که فکر بسیاری از مدیران و صاحبان کسب و کارها را به خود مشغول می نمایند.

قیمت طراحی سایت به چه عواملی بستگی دارد و چگونه می توان تشخیص داد که یه وب سایت قیمت معقولی دارد یا خرید؟

اگر شما هم مشتاقید که در مورد قیمت طراحی سایت و عوامل موثر روی آن اطلاعات مفیدی به دست آورید تا بتوانید بودجه مورد نظر برای این کار را تعیین نمایید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

عوامل موثر در تعیین قیمت طراحی سایت

شرکت های مختلفی در تمامی شهر ها وجود دارند که تعرفه های متنوعی برای طراحی سایت به شما ارائه می دهند. قیمت طراحی سایت از هزینه های پایین شروع می شود و گاهی تا ده ها میلیون نیز افزایش دارد. اما دلایل این تفاوت قیمت چیست؟

در این بخش به عوامل تاثیر گذار روی قیمت طراحی سایت می پردازیم.

دامنه و هاست

اولین قدم در طراحی یک وب سایت و پیاده سازی آن، انتخاب و خرید دامنه است. خرید دامنه تاثیر زیادی روی قیمت تمام شده یک وب سایت خواهد داشت. قیمت طراحی سایت با دامنه ir. پایین ترین قیمت را میان دامنه های موجود دارد. بنابراین اگر قصد دارید هزینه های ساخت وب سایت خود را کاهش دهید، پیشنهاد می کنیم از دامنه ir. استفاده نمایید.

دامنه های بین المللی که شامل org ، .biz ، .net ، .com ، .info ، .co. می شوند نیز، هزینه بالاتری دارند و اگر قصد استفاده از این دامنه ها را داشته باشید، باید هزینه بیشتری صرف سفارش و ساخت سایت خود کنید.

مورد دیگری که باعث تفاوت قیمت طراحی سایت می شود، هاست و فضای میزبانی وب سایت است. هاست همان فضای مناسب برای راه اندازی فروشگاه و وب سایت اینترنتی شماست که ویژگی های مختلفی دارد و با توجه به این ویژگی ها، قیمت طراحی سایت شما می تواند تغییر کند. پلان های مختلفی وجود دارند که میتوانید با توجه به نیاز وب سایت خود یکی از آنها را خریداری و استفاده نمایید.

مقدار فضای هاست، ترافیک ماهیانه، تعداد ساب دامین ها، تعداد صندوق پستی، سرعت و برخی موارد دیگر در تعیین قیمت یک هاست اهمیت زیادی دارد.

قیمت طراحی سایت

نحوه طراحی سایت

عامل بعدی که باعث تفاوت قیمت چشمگیر وب سایت ها می شود، نحوه طراحی سایت است. وب سایت ها به شیوه های مختلفی طراحی می شوند مانند طراحی سایت آماده، استفاده از انواع سیستم های مدیریت محتوا، با استفاده از زبان های برنامه نویسی و …

در این میان قیمت طراحی سایت با استفاده از زبان های برنامه نویسی بیشترین هزینه را صرف خواهد کرد به این دلیل که ویژگی های های بسیار بیشتری را در اختیار مدیر سایت قرار می دهد. زمان و دانشی که صرف طراحی سایت با استفاده از زبان های برنامه نویسی می شود، بسیار بیشتر از طراحی سایت با سیستم های مدیریت محتوا یا استفاده از سایت ساز هاست و این مورد باعث افزایش هزینه آن می شود.

در این میان ساخت سایت با استفاده از سایت ساز ها پایین ترین هزینه را خواهد داشت که البته امکانات محدودتری را نیز به شما ارائه خواهد داد.

سئو سایت

ممکن است وب سایت های مختلفی را مشاهده نمایید که هر دو به یک روش طراحی شده اند اما قیمت های بسیار متفاوتی دارند. به عنوان مثال دو وب سایت با استفاده از وردپرس ساخته شده اند اما تفاوت قیمت زیادی با یکدیگر دارند. دلیل این اتفاق می تواند سئو وب سایت باشد.

یکی دیگر از عوامل مهم در تعیین قیمت طراحی سایت، سئو و بهینه سازی آن است. اگر قصد دارید از طریق سایت خود، بازاریابی دیجیتال انجام دهید و در صفحات اول گوگل قرار بگیرید، باید مبلغ جداگانه ای را برای سئو وب سایت خود هزینه کنید.

استخدام یک متخصص سئو سایت یا استفاده از یک شرکت بازاریابی، با توجه به نوع قرارداد و فعالیت های انجام شده، می تواند هزینه های مختلفی را شامل شود.

قیمت طراحی سایت

ویژگی ها و امکانات مختلف سایت

از دیگر عواملی که باعث تغییر در قیمت طراحی سایت می شوند، امکانات و ویژگی هایی است که در سایت پیاده سازی شده اند. این امکانات با توحه به قالب سایت و افزونه های مختلف در سایت ها، تفاوت قیمت ایجاد می کنند.

شرکت طراحی سایت

انتخاب شرکت طراحی سایت نیز از دیگر عوامل موثر در تعیین قیمت طراحی سایت است. هر شرکتی با توجه به تجربه و سابقه خود در زمینه طراحی سایت قیمت های مختلفی را برای سایت های خود ارائه می دهد.

نحوه پشتیبانی، امنیت وب سایت و امکاناتی که هر شرکت برای سایت های طراحی شده خود ارائه می دهد، تاثیر زیادی در قیمت و هزینه خرید سایت دارد.

قیمت طراحی سایت

جمع بندی

یکی از مواردی که اهمیت زیادی در خرید یک سایت دارد. هزینه آن است. قیمت طراحی سایت به عوامل مهمی بستگی دارد که در نهایت به ویژگی ها و امکانات آن مربوط می شود؛ بنابراین هر چه انتظارات بیشتری از وب سایت خود داشته باشید و ویژگی های بیشتری به آن اضافه کنید، هزینه بیشتری را نیز  برای طراحی آن باید در نظر بگیرید.

با توجه به زمان و دانشی که صرف طراحی هر سایت می شود، هیچ شرکتی این خدمات را بصورت کاملا رایگان ارائه نخواهد داد. با این وجود شما می توانید با مشاهده بخش نمونه کارهای سایت معین وب، از میان تعداد زیادی سایت از پیش ساخته شده، قالب مورد نظر خود را انتخاب نمایید و با درخواست دموی رایگان، به مدت یک ماه از وب سایت خود استفاده نمایید. در صورت رضایت از عملکرد وب سایت و نحوه پشتیبانی، می توانید اقدام به پرداخت هزینه خرید سایت کنید و به طور کامل از سایت خود استفاده نمایید.

اگر نیاز به راهنمایی بیشتری در این زمنیه دارید، می توانید با همکاران پشتیبانی طراحی سایت معین در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.