نکاتی در مورد طراحی ظاهر سایت
نکاتی در مورد طراحی ظاهر سایت
نکاتی در مورد طراحی ظاهر سایت
طراحی ظاهر سایت

امروزه طراحی و یا خرید سایت، با استقبال بسیار زیادی روبرو شده است. اکثر مدیران مشاغل اقدام به طراحی و خرید سایتی متناسب با حرفه خود می کنند که در این برخی از کسب و کار ها مشتریان زیادی را جذب می کنند و فروش محصولات خود را افزایش می دهند و عده ای نیز، استفاده کافی از وب سایت را نبرده و نمی توانند به حذب مشتری و ارائه خدمات آنلاین بپردازند. عوامل مختلف زیادی باعث این اتفاق خواهند شد که طراحی ظاهر سایت، یکی از اصلی ترین و مهم ترین موارد آن است.

طراحی ظاهر و قالب، هنگام پیاده سازی یک وب سایت، اهمیت بالایی در جذب مخاطب و تاثیر گذاری روی آن خواهد داشت. در صورتی که نتوانید با استفاده از ظاهر وب سایت خود کاربر را در نگاه اول جذب وب سایت خود کنید، ممکن است با کاهش شدید ترافیک ورودی سایت مواجه شوید.

در این مقاله قصد داریم به اهمیت طراحی ظاهر سایت بپردازیم. اینکه استفاده از یک قالب با طراحی مناسب برای وب سایت، چه تاثیراتی روی کسب و کار شما خواهد گذاشت و برای طراحی ظاهر سایت به شکلی حرفه ای، باید چه نکات و مواردی را رعایت کنید. تا انتها با ما همراه باشید.

اهمیت طراحی ظاهر سایت

اولین موردی که کاربر هنگام ورود به یک وب سایت با آن مواجه خواهد شد، ظاهر وب سایت است. می توان گفت که یکی از مهم ترین اقدام ها برای ایجاد سایتی حرفه ای و جذاب، طراحی مناسب ui و ux آن می باشد. وب سایت های موفق، با طراحی ظاهری مناسب و پیاده سازی یک رابط کاربری ساده اما حرفه ای، نیازهای مختلف کاربران را برطرف کرده و تاثیر مناسبی روی آنها می گذارند.

اگر ظاهر وب سایت با پیچیدگی های زیادی همراه باشد و بخش های مختلف آن به صورت نامنظم و ناهماهنگ در کنار یکدیگر قرار گرفته باشند، کاربر پس از مدت کوتاهی وب سایت را ترک خواهد کرد و امکان بازگشت آن به وب سایت نیز بسیار کم خواهد بود. شما باید در کمتر از 5 ثانیه با استفاده از تصاویر و رنگبندی مناسب، استفاده از فونت های جذاب و … تاثیر مناسبی روی کاربر بگذارید تا وب سایت شما ترک نکند.

طراحی ظاهر سایت

طراحی ظاهر سایت به صورت حرفه ای چه تاثیراتی دارد؟

طراحی ظاهر سایت، به دلیل اهمیت بالایی که در جذب مخاطب دارد، تاثیرات مختلف زیادی را روی کسب و کار و وب سایت خواهد گذاشت. در ادامه به بررسی تاثیرات آن می پردازیم.

افزایش ترافیک وب سایت

اصلی ترین هدف در طراحی سایت، افزایش مشتریان و جذب آنها از طریق موتورهای جسجو یا تبلیغات مختلف می باشد. برای جذب کاربران بیشتر و افزایش ترافیک سایت خود باید در طراحی ظاهر سایت، به شکلی حرفه ای عمل کنید. همانطور که گفته شد اولین عامل تاثیر گذار روی مخاطب، ظاهر سایت است؛ به همن دلیل شما می توانید با طراحی ظاهر سایت به شکلی مناسب و کاربردی، کاربر را جذب سایت خود کرده و به این شکل آمار بازدید وب سایت را بالا ببرید.

اعتماد سازی

از دیگر تاثیراتی که طراحی حرفه ای ظاهر سایت دارد، افزایش اعتماد به وب سایت خواهد بود. شما می توانید با افزودن المان های مناسب و استفاده از رنگ بندی جذاب، رضایت کاربر را جلب کرده و حس اعتماد را در آن ایجاد نمایید.

برند سازی

از عواملی که تاثیر زیادی روی برندیگ تجاری شما خواهد داشت، طراحی ظاهر سایت است. تمامی وب سایت هایی که ماندگاری بالایی دارند، از یک چیدمان حرفه ای و جذاب بهره مند هستند. با طراحی ظاهر سایت به شکلی حرفه ای و استفاده از المان های مناسب در بخش های مناسب وب سایت، می توانید لوگو و نام تجاری خود را در ذهن مخاطب هک کنید و به این صورت، برند تجاری خود را معرفی نمایید.

بهبود سئو وب سایت

تاثیر ظاهر سایت در سئو را نمی توان دست کم گرفت. به ارتباط ظاهر سایت و سئو آن توجه زیادی نمی شود، در صورتی که شما می توانید با طراحی ظاهر سایت خود به صورت حرفه ای، کابران را در وب سایت خود حفظ کرده و از این طریق، نرخ پرش را کاهش دهید. کاهش نرخ پرش با استفاده از الگورتم های گوگل شناسایی خواهد شد و این مورد می تواند تاثیرات مثبت زیادی روی سئو وب سایت شما داشته باشد.

نکات مهم هنگام طراحی ظاهر سایت 

برای بهره مندی از تاثیرات مثبت ظاهر سایت روی کسب و کار خود و بهره مندی از مزایای مختلف آن، باید به نکات مهمی هنگام طراحی ظاهر سایت توجه نمایید. در این بخش به این موارد اشاره خواهیم داشت:

 • استفاده از فونت مناسب با توجه به نوع وب سایت
 • تیترهای جذاب با سایز و اندازه مناسب
 • رنگبندی و تایپوگرافی حرفه ای
 • استفاده از المان های جذاب
 • چیدمان صحیح بخش های مختلف سایت
 • استفاده از تصاویر با کیفیت
 • استفاده از Heat Maps
 • استفاده صحیح از فضاهای سفید
 • توجه به هماهنگی صفحات با یکدیگر
 • رعایت ریسپانسیوی وب سایت
 • طراحی ساده صفحات

طراحی ظاهر سایت

جمع‌بندی

طراحی ظاهر سایت، بیشتر از چیزی که به آن فکر می کنید می تواند روی کسب و کار شما تاثیر گذار باشد. با رعایت نکاتی که در این مقاله به بررسی آن پرداختیم، می توانید با طراحی حرفه ای ظاهر سایت خود، مشتریان زیادی از طریق موتورهای جستجو را جذب کرده و باعث پیشرفت وب سایت و هم چنین کسب و کار خود شوید.

اگرقصد خرید سایتی حرفه ای با ظاهر مناسب را دارید، پیشنهاد می کنیم شرکت طراحی سایت معین را انتخاب نمایید، برای خرید سایت می توانید با مشاهده بخش نمونه کارها، از میان هزاران وب سایت طراحی شده، قالب خود را انتخاب کرده و از دموی رایگان یک ماهه وب سایت خود، استفاده کنید. در صورت رضایت از عملکرد وب سایت و نحوه پشتیبانی نیز می توانید اقدام به سفارش سایت خود کنید و از یک سال پشتیبانی، دامنه و هاست رایگان نیز بهره مند شوید.

اگر سؤال یا نظری در رابطه با این مقاله دارید، می توانید آن را در قسمت دیدگاه‌ها برایمان ارسال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.