راهنمای خرید سایت فروشگاهی
راهنمای خرید سایت فروشگاهی
راهنمای خرید سایت فروشگاهی
خرید سایت فروشگاهی

امروزه با گسترش کسب و کار های آنلاین و اعتماد مردم به این سبک از فروش، رشد فروشگاه های اینترنتی افزایش چشم گیری پیدا کرده است. بسیاری از صاحبان کسب و کار به فکر راه اندازی فروش آنلاین و خرید سایت فروشگاهی برای کسب و کار خود هستند. اگر رشد و پیشرفت کسب و کار برایتان مهم است، شما هم باید به فکر سفارش سایت فروشگاهی باشید.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی با محتوای خوب، باعث متمایز شدن کسب و کار شما از سایر رقبا می شود. با توجه به اهمیت این موضوع، در این مقاله به راهنمای خرید سایت فروشگاهی می پردازیم.

فروشگاه اینترنتی چیست؟

 تعریف فروشگاه آنلاین موضوعی ساده است اما برای خرید سایت فروشگاهی، ابتدا باید کارکرد دقیق و اهمیت آن را بدانید. فروشگاه اینترنتی ویترین شماست. افراد بسیاری به طور روزانه از محصولات شما بازدید می کنند و خرید و پرداخت وجه در آن از طریق اینترنت انجام می شود.

فروشگاه های اینترنتی انواع مختلفی دارند که تقریبا در همه زمینه های شغلی می توانید از آنها استفاده کنید. محصولات سوپرمارکتی، پوشاک، لوازم خانگی، کتاب، نرم افزار و سخت افزار، بیمه و سلامت تعدادی محدود از فروشگاه های اینترنتی هستند.

خرید سایت فروشگاهی

مزایای خرید سایت فروشگاهی

با جستجوی ساده یک محصول در فضای اینترنت، لیست بلند بالایی از فروشگاه های اینترنتی که این محصول را موجودی دارند پیدا می کنید. این به معنای رقابت زیاد فروشگاه ها در فضای اینترنتی است. مزیت های داشتن سایت اینترنتی برای فروشگاه، باعث شده اکثر کسب و کارها به فکر طراحی سایت فروشگاهی باشند. در این مقاله برخی از مزیت های کاربردی خرید سایت فروشگاهی را بررسی می کنیم.

24 ساعته بودن

کمتر فروشگاه فیزیکی را پیدا خواهید کرد که بصورت 24 ساعته در تمام روزهای هفته باز باشد؛ اما در سایت های فروشگاهی تعطیلی معنایی ندارد. مشتریان شما می توانند در تمام ساعات روز حتی روز های تعطیل و مناسبتی از فروشگاه اینترنتی شما بازدید کنند و اقدام به سفارش محصول نمایند.

کاهش هزینه ها

هنگام راه اندازی فروشگاه، اولین قدم اجاره یک فروشگاه یا مکان مخصوص آن است. هزینه های جانبی زیادی مانند اجاره، بیمه، هزینه های برق و آب و دکوراسیون، در اول مسیر، شما را با چالش روبرو خواهد کرد. در صورتی که سایت فروشگاهی هیچ کدام از این هزینه ها را روی دست شما نمی گذارد. برای داشتن یک سایت فروشگاهی به تنهایی، تنها نیاز به یک انبار، بسته به موجودی محصولات خود خواهید داشت.

عرضه بر اساس تقاضا

از مزیت های مهم خرید سایت فروشگاهی، عرضه محصولات بر اساس نیاز و تقاضای مشتریان است. فروشگاه لباسی را در نظر بگیرید که مردم برای خرید به آن مراجعه می کنند. تمام آن ها انتظار دارند محصول خود را پس از خرید به خانه ببرند اما در فروشگاه اینترنتی این گونه نیست. شما میتوانید بر اساس تقاضای مشتریان، موجودی محصولات خود را تکمیل کنید.

دسترسی به مشتریان بیشتر

یکی از مزیت های خرید سایت فروشگاهی، امکان بازدید تعداد زیادی از مخاطبین همزمان است. مشکلات زیادی که در صورت ازدحام جمعیت در فروشگاه ها بوجود می آید در سایت فروشگاهی وجود ندارد و مشتریان زیادی می توانند همزمان از محصولات شما بازدید نمایند و وقت خود را تلف نکنند.

خرید سایت فروشگاهی

راهنمای خرید سایت فروشگاهی

با توجه به مزیت ها و کابرد های زیاد فروشگاه های آنلاین، به احتمال زیاد شما نیز اقدام به سفارش یا طراحی سایت فروشگاهی خواهید کرد. اما نکات مهی وجود دارد که برای داشتن یک فروشگاه ایمن و پربازده باید رعایت کنید. با توجه به هزینه ای که برای طراحی فروشگاه آنلاین می شود، رعایت برخی موارد قبل از خرید الزامی است. در این مقاله نکات مهم خرید سایت فروشگاهی را بررسی می کنیم.

انتخاب نام مناسب برای سایت

اهمیت انتخاب نام مناسب برای دامنه سایت فروشگاهی شما، در درجه اول قرار دارد. شما باید قبل از هر اقدامی یک نام مناسب برای سایت فروشگاهی خود انتخاب نمایید. نام مناسب برای دامنه وب سایت فروشگاهی شما باید مشخصات زیر را داشته باشد:

  • نام دامنه کوتاه و ساده باشد
  • معرفی کننده فروشگاه شما و مرتبط با محصولات باشد
  • تایپ ساده و راحتی داشته باشد
  • تا حد امکان با حساب های شبکه های اجتماعی شما یکسان باشد

روش های پرداخت مطمئن

فاکتور مهم دیگر در خرید سایت فروشگاهی، دارا بودن درگاه های پرداخت ایمن و معتبر می باشد. بسیاری از فروشگاه های اینترنتی قابلیت پرداخت آنلاین و پرداخت در محل را به سایت های خود اضافه می کنند که مزیت های زیادی دارد. بنابراین هنگام خرید سایت فروشگاهی دقت کنید سایت شما دارای درگاه پرداخت معتبری باشد. برای پرداخت آنلاین می توانید از درگاه های معتبری مانند زرین پال، آی دی پی و سیزپی استفاده کنید.

نماد اعتماد الکترونیکی

مهم ترین اصل برای رشد و افزایش مشتریان فروشگاه اینترنتی شما، ایجاد اعتماد میان کاربران است. تا زمانی که صحت و اعتماد سایت فروشگاهی شما در میان مخاطبان ایجاد نشود، پیشرفتی نخواهید داشت.

 اصلی ترین کار برای ایجاد این اعتماد، استفاده از نماد اعتماد الکترونیکی (enamad) است. این نماد به صورت یک برچسب در سایت هایی که فعالیت قانونی آنها مورد تایید قرار گرفته است، وجود دارد. بنابراین هنگام خرید یا سفارش سایت فروشگاهی، این نکته را حتما در نظر داشته باشید.

خرید سایت فروشگاهی

ریسپانسیو بودن

نکته دیگری که اهمیت بالایی در خرید سایت فروشگاهی دارد، قابلیت سازگاری با انواع صفحه نمایش ها یا به عبارتی ریسپانسیو بودن است. اکثر مشتریان با گوشی های هوشمند از سایت شما بازدید می کنند با این وجود عده ای نیز بوسیله کامپیوتر یا لپ تاپ وارد سایت شما می شوند. بنابراین سازگاری سایت شما با انواع مختلف صفحه نمایش اهمیت بالایی در نگه داشتن مخاطب در سایت و افزایش فروش شما را دارد.

 دارا بودن فیلترهای متنوع و نوار جستجو

از ویژگی های دیگری که هنگام سفارش و خرید سایت فروشگاهی باید به آن توجه کنید، وجود فیلتر های مختلف و جستجوی محصولات است. با توجه به تعداد زیاد محصول و متنوع بودن آنها، پیدا کردن یک محصول توسط کاربر باید به آسانی هرچه تمام تر انجام شود و مخاطب شما سردرگم نشود. بنابراین داشتن این دو ویژگی در سایت فروشگاهی خود را فراموش نکنید.

رابط کاربری ساده و ظاهری جذاب

هرچند نمی توان قدرت و امینت یک سایت را با توجه به ظاهر آن شناسایی کرد، با این حال رابط کاربری سایت فروشگاهی اهمیت بالایی دارد و باید ساده و روان باشد و از ظاهری مناسب برخوردار باشد. انتخاب تم و رنگ های مختلف با توجه به نوع محصولات شما اهمیت زیادی در جذب و نگه داشتن مخاطب در سایت شما دارد. با توجه به اینکه اکثر شرکت های طراحی سایت، سایت های فروشگاهی را با وردپرس و قالب های آماده طراحی می کنند، ظاهر سایت خود به خود شکلی مناسب می گیرد اما باز هم رعایت برخی نکته های کلیدی در رابط کاربری باید برای شما مهم باشد.

سئو

بخش مهمی از سایت فروشگاهی را محتوا در بر می گیرد. اگر قصد دارید با فروشگاه های آنلاین معتبر رقابت کنید باید تکنیک های سئو را به خوبی در سایت فروشگاهی خود رعایت کنید یا از شرکت ارائه دهنده وب سایت خود بخواهید این کار را برای شما انجام دهد. با توجه به گستردگی این موضوع می توانید مقالات سئو و بهینه سازی را مطالعه نمایید.

جمع بندی

در این مقاله سعی شد نکات مهمی که در خرید سایت فروشگاهی باید مورد توجه قرار بگیرد ذکر شود. طراحی سایت حرفه ای می تواند پیشرفت کسب و کار شما را تامین کند و باعث افزایش فروش شما شود؛ بنابراین انتخاب شرکت طراحی سایت نیز اهمیت زیادی دارد.

اگر برای فروشگاه خود قصد خرید سایت فروشگاهی دارید، می توانید نمونه کارهای ما را مشاهده کنید و قالب فروشگاهی متناسب با شغل و سلیقه خود را انتخاب نموده، سپس فرم درخواست دموی رایگان را تکمیل نمایید و به مدت یک ماه کاملا رایگان سایت فروشگاهی خود را تست کنید و در صورت رضایت از عملکرد و نحوه خدمات پشتیبانی و آموزش ما نسبت به خرید سایت فروشگاهی اقدام نمایید و از یک سال پشتیبانی و آموزش رایگان به همراه هاست و دامنه رایگان بهره مند شوید.

سوالات یا پیشنهادات خود در این زمینه را می توانید با ما در میان بگذارید. مشاورین ما در اسرع وقت پاسخگوی شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.