راهکارهای طلایی برای کاهش نرخ پرش یا bounce rate
راهکارهای طلایی برای کاهش نرخ پرش یا bounce rate
راهکارهای طلایی برای کاهش نرخ پرش یا bounce rate
Bounce-Rate

راهکارهای طلایی برای کاهش نرخ پرش

راهکارهای طلایی برای کاهش نرخ پرش: همان طور که می دانید نرخ پرش به معنی درصد افرادی ست که بعد از ورود به سایت خیلی سریع سایت شما را می بندند و از آن خارج می شوند. نرخ پرش بالا اصلاً برای وب سایت شما خوب نیست؛ چراکه می ‌تواند سیگنال منفی به موتورهای جستجو و گوگل بدهد.

نرخ پرش تاثیر بسیار زیادی در نتیجه رتبه هر وب سایتی دارد؛ به گونه‌ای که اگر نرخ پرش بالا توسط ربات های موتور جستجو مشاهده شود ممکن است رتبه خوبی به وب سایت شما ندهند. در این مقاله قصد داریم راهکارهای طلایی برای کاهش نرخ پرش را به شما معرفی کنیم. پس تا پایان مقاله ی راهکارهای طلایی برای کاهش نرخ پرش با ما همراه باشید.

چه میانگینی برای  bounce rate مناسب است؟

باید بدانید میزان بانس ریت با حوزه فعالیت و یا بیزینس شما رابطه مستقیم دارد. برای مثال اگر شما یک وبسایت آموزشی داشته باشید مسلماً کاربر بعد از خواندن مطلب مورد نظرش بعد از چند دقیقه از وبسایت شما خارج می شود. این مسئله ممکن است نرخ پرش را افزایش دهد؛ اما این نرخ پرش به معنای بد بودن و عملکرد ناصحیح شما نیست.

بلکه شاید کاربر در همان چند دقیقه پاسخ سوال خود را دریافت نموده و به هدف خود رسیده است. در نتیجه سیگنال منفی برای سایت شما ایجاد نمی شود. در واقع میانگین bounce rate در اکثر وب‌سایت‌ها بین ۲۵ تا ۷۰ درصد است. با این تفاصیل اگر نرخ پرش شما ۲۵ درصد باشد یعنی وب سایت بسیار خوبی دارید.

 

راهکارهای طلایی برای کاهش نرخ پرش

 

راهکارهای طلایی برای کاهش نرخ پرش

استفاده از یک call to action کاربردی

از راهکارهای طلایی برای کاهش نرخ پرش، call to action است. در واقع هدف از تولید محتوا ایجاد call to action است؛ اما باید بدانید که استفاده بیش از حد از کال تو اکشن، باعث سردرگمی کاربر شده و ممکن است از صفحه شما خارج شود. بنابراین باید به فکر ساختن یک call to action کاربردی باشید، کال تو اکشنی که کاربران به سادگی آن را در صفحه پیدا کنند و وقتی روی آن کلیک می کنند به هدف خود برسند. از نکات مهم دیگری که باعث جلب توجه کاربر می شود، فونت و رنگ مناسب برای call to action است.

کاهش تبلیغات کنار صفحه

یکی دیگر از راهکارهای طلایی برای کاهش نرخ پرش، کاهش تبلیغات است.به کار بردن تبلیغات بیش از حد در کنار صفحه حس خوبی را به کاربر القا نمی کند. پس سعی کنید حاشیه محتوای خود را با تبلیغات، پیشنهادات و سایر مواردی که برای کاربر ناخوشایند است، پُر نکنید. اگر می خواهید کاربر به سرعت از سایت شما خارج نشود، سعی کنید مطالب مرتبط با محتوایتان را در هدر و فوتر صفحات خود قرار دهید تا کاربران را از صفحه فعلی به صفحه دیگری منتقل کنید. اینکار باعث می‌ شود نرخ پرش وب سایت تان کاهش پیدا کند.

پیمایش ساده سایت

از دیگر راهکارهای طلایی برای کاهش نرخ پرش، پیمایش ساده سایت است. با توجه به اینکه کاربران اینترنتی می ‌خواهند خیلی سریع به هدف خود برسند و دوست ندارند سعی و تلاش زیادی برای این کار انجام دهند، باید پیمایش وب سایت خود را بسیار ساده طراحی کنید؛ به گونه‌ای که اگر کاربر دنبال دکمه‌ای بود، به سادگی بتواند آن را پیدا کند. توجه داشته باشید که قرار دادن دکمه جستجو یکی از بهترین راهکارها برای کاهش bounce rate است؛ در صورتی که میتوانید جایگاه مناسبی برای این دکمه پیدا نموده تا کاربر خیلی زود متوجه آن شود.

تولید محتوای مرتبط با نیاز کاربر

تولید محتوای مرتبط، از بهترین راهکارهای طلایی برای کاهش نرخ پرش است. در حقیقت اگر شما بتوانید مرتبط ‌ترین محتوا با کلمه‌ی کلیدی را تولید کنید، میزان بانس ریت را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهید. به بیان ساده تر شما باید در هنگام تولید محتوا خودتان را به جای کاربر بگذارید و سوالاتتان را در مورد آن کلمه کلیدی به طور واضح بیان کنید. سپس این سوالات را در مقاله به کار ببرید و پاسخ آن را به طور دقیق و صحیح بنویسید. با این روش شما یک محتوای مرتبط و عالی با نیاز کاربر تهیه کرده‌اید که می ‌تواند نرخ پرش را کاهش دهد.

بهینه سازی سایت برای موبایل

یکی از مهم ترین راهکارها برای کاهش نرخ پرش بهینه سازی سایت و محتوا برای موبایل است. آمارها نشان داده که هر سال به تعداد کاربرانی که از طریق موبایل خواسته‌هایشان را در اینترنت جستجو می کنند، افزوده می شود. پس می توان حدس زد تعداد زیادی از کاربران شما افرادی هستند که با موبایل به جستجوی نیاز خود در اینترنت می ‌پردازند. در نتیجه شما باید سایت یا محتوای خود برای موبایل هم بهینه سازی کنید.

بالا بردن سرعت لود سایت

برخلاف تصور بسیاری از وبمستران همیشه کیفیت پایین محتوای سایت، دلیل نرخ پرش بالا نیست؛ بلکه دلیل آن می‌ تواند پایین بودن سرعت لود سایت باشد. تحقیقات نشان داده اکثر کاربران توقع دارند سایت مورد نظرشان زیر ۳ ثانیه بارگذاری شود. به خصوص اگر سایت فروشگاهی دارید، حتماً سرعت بارگذاری صفحات را بالا ببرید و بهینه سازی لازم برای بالا بردن سرعت لود صفحات وب سایت تان را انجام دهید.

به کار بردن فرمت مناسب در محتواها

شاید محتوای شما یک محتوای جامع و عالی باشد؛ اما به محض این که کاربر وب سایت شما را می بیند سریعاً از صفحه خارج می شود! آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چرا این اتفاق رخ می ‌دهد؟

شاید دلیل آن استفاده از فرمت نامناسب برای محتوا است. برای اینکه یک فرمت مناسب و خوانا داشته باشید باید محتوا را از نظر بصری زیبا و جذاب جلوه دهید. برای مثال می توانید از تصاویر استفاده کنید و یا فونت و رنگ مناسب برای نوشته خود انتخاب کنید. پاراگراف‌های خود را کوتاه بنویسید و برای آنها هدر مشخص کنید. وقتی محتوای شما از نظر بصری خوانا و جذاب جلوه کند، کاربر به سرعت از وبسایت شما خارج نمی ‌شود و در نهایت نرخ پرش کاهش پیدا می ‌کند.

 

Bounce-Rate

 

راهکارهای طلایی برای کاهش نرخ پرش برای بررسی دقیق صفحات خرید محصول 

اگر وب سایت شما فروشگاهی است و نرخ پرش در صفحات خرید بسیار بالاست باید دوباره این صفحات را به صورت دقیق تر بررسی کنید. همان طور که می ‌دانید صفحات خرید یکی از مهم ترین صفحات در وب سایت فروشگاهی است. پس باید تک تک المان‌ها و عناصر این صفحه را بررسی کنید تا مشکل را پیدا کنید. شاید کاربر در این صفحه اطلاعات مورد نظرش را پیدا نکرده است و یا نتوانستید به طور واضح به سوالات او پاسخ دهید!

برای مثال در مورد ضمانت بازگشت کالا و یا چگونگی تحویل کالا چیزی در صفحه خرید محصول ذکر نکرده‌اید و این مسئله باعث ایجاد حس تردید در مشتری شده است. برای اینکه نرخ پرش را در این صفحات کاهش دهید، باید از تست A/B کمک بگیرید و تا زمانی اینکار را ادامه دهید که به طور کامل بتوانید مشکلات این صفحه را از بین ببرید.

جمع بندی راهکارهای طلایی برای کاهش نرخ پرش:

دقت داشته باشید که نرخ پرش یک مسئله بسیار مهم است و اگر شاهد نرخ پرش بالا در وب سایت خود هستید باید حتما به فکر یک راهکار اساسی برای حل آن باشید. نرخ پرش در افزایش جذب مشتریان پیگیر، بهبود سئو و در یک کلام نجات نام تجاری، اهمیت بالایی دارد.

راهکارهای طلایی برای کاهش نرخ پرش که در مورد آن صحبت کردیم یکی از بهترین روش‌ها برای کاهش نرخ پرش است؛ اما اگر با استفاده از این راهکارهای طلایی برای کاهش نرخ پرش وب سایت تان کاهش پیدا نکرد بهتر است از یک مشاور سئو و یا یک تیم حرفه‌ای برای رفع این مشکل کمک بگیرید.

هم چنین اگر قصد خرید سایت دارید، می توانید با مشاهده هزاران نمونه کار، با ثبت درخواست دموی رایگان سایت، به مدت یک ماه از تمام ویژگی های سایت بهره مند شوید و در صورترضایت از عملکرد وب سایت و نحوه پشتیبانی، اقدام به خرید سایت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.