ابزارهای انتخاب کلمه کلیدی
ابزارهای انتخاب کلمه کلیدی
ابزارهای انتخاب کلمه کلیدی
ابزارهای انتخاب کلمه کلیدی

ابزارهای انتخاب کلمه کلیدی: اگر قصد دارید ترافیک سایت خود را توسط نتایج جستجو بالا ببرید، باید با تکنیک های انتخاب کلمه کلیدی مناسب آشنا باشید. کلمه کلیدی راه ارتباط با کاربر در فضای اینترنتی است و در صورتی که نتوانید انتخاب درستی در کلمات کلیدی بکار رفته خود داشته باشید، نمی توانید مخاطبان زیادی را جذب سایت خود کنید.

خوشبختانه ابزار های متنوعی وجود دارند که بوسیله آنها می توانید بفهمید کاربران در موتورهای جستجو، چه کلماتی را بیشتر سرچ می کنند که می تواند انتخاب کلمه کلیدی را برای شما راحت تر کند.

در این مقاله به معرفی ابزارهای انتخاب کلمه کلیدی مناسب می پردازیم.

اهمیت استفاده از ابزارهای انتخاب کلمه کلیدی مناسب

همانطور که می دانید اولین قدم برای بهینه سازی سئو وب سایت، انتخاب کلمه کلیدی مناسب است. برخی تصور دارند که مناسب ترین کلمه کلیدی به معنای پراستفاده ترین آنهاست در صورتی که این تصور غلط است. اگر قصد دارید کاربران زیادی را از طریق موتورهای جستحو جذب وب سایت خود کنید باید کلماتی را به عنوان کلمه کلیدی انتخاب کنید که بیشترین تطابق را با برند و محتوای تولید شده شما داشته باشند.  استفاده از ابزارهای انتخاب کلمه کلیدی می تواند نقش زیادی در رونق و بهبود سئو سایت شما داشته باشد.

 

ابزارهای انتخاب کلمه کلیدی

در این بخش به بررسی دلایل اهمیت استفاده از ابزارهای انتخاب کلمه کلیدی مناسب می پردازیم.

کمک به معرفی محصول یا خدمات

شاید بتوان گفت مهم ترین اهمیت استفاده از ابزارهای انتخاب کلمه کلیدی، کمک به معرفی محصول یا خدمات خود به کاربران است. با انتخاب مناسب ترین کلمه کلیدی و استفاده از آن در مقالات و توضیحات محصولات وب سایت خود می توانید کاربران زیادی را با سایت خود آشنا کنید، طوری که بازدید روزانه سایت شما چندین برابر شود.

هم چنین در صورتی که در انتخاب کلمات کلیدی خود به درستی عمل نکنید، هرچه محتوای با کیفیت و منحصر به فردی را تولید کنید نمی توانید نتیجه دلخواهتان را کسب کنید. فهمیدن اینکه کدام کلمه کلیدی می تواند باعث بهبود سایت شما شود، با استفاده از ابزارهای انتخاب کلمه کلیدی میسر می شود.

کمک به شناسایی هدف مخاطب

با استفاده از این ابزارها، این قابلیت را دارید که تشخیص دهید مخاطبان و کاربران اینترنت چه نقطه هدفی دارند. به این صورت می توانید کلمات کلیدی انتخاب شده خود را با این اهداف تطابق دهید و در ابتدای نتایج جستجوی آنها قرار بگیرید.

بهترین ابزارهای انتخاب کلمه کلیدی مناسب

ابزارهای متنوعی وجود دارند که می توانید با استفاده از آنها، بهترین کلمات کلیدی را متناسب با محتوای وب سایت خود انتخاب کنید. در این بخش به معرفی این ابزارها خواهیم پرداخت.

 1. جستجوی گوگل

  یکی از بهترین ابزارها برای انتخاب کلمه کلیدی، استفاده از کلمات پیشنهادی موتور جستجوی گوگل است. به این ترتیب که شما با سرچ کلمه کلیدی مورد نظر، لیستی از کلمات کلیدی مرتبط که بیشترین میزان جستجو دارند را مشاهده می کنید.

  ابزارهای انتخاب کلمه کلیدی

 2. ابزار Google Search Console

  شاید بتوان گفت بهترین ابزار برای انتخاب کلمه کلیدی، سرچ گوگل کنسول است. این ابزار به گونه ای طراحی شده است که استفاده از آن برای وب سایت هایی که تازه راه اندازی شده اند مناسب نخواهد بود.
  در صورتی که از راه اندازی وب سایت مدنظر شما چند ماهی گذشته است می توانید با ورود به قسمت Performance، مشاهده نمایید که چه کلمات و عبارت هایی بیشترین کلیک را دارند. هم چنین این بخش دارای قسمتی به نام impression است. کلماتی که دارای impression بالا و تعداد کلیک کمی هستند، بهترین کلمات کلیدی برای شما می توانند باشند.

  ابزارهای انتخاب کلمه کلیدی

 3. وب سایت kwfinder

  از دیگر روش های یافتن کلمه کلیدی، استفاده از وب سایت kwfinder است. استفاده از این وب سایت بسیار ساده است و می توانید پس از ورود به این وب سایت، با انتخاب کلمه کلیدی و مشخص کردن زبان مورد نظر خود، کلمات کلیدی مرتبط را پیدا کنید.

  ابزارهای انتخاب کلمه کلیدی

 4. Google Keyword Planner

  از دیگر سایت های مفید در این زمینه می توان به Google Keyword Planner اشاره کرد. با ورود به این سایت و انتخاب کلمه کلیدی مورد نظر خود و هم چنین انتخاب زبان مورد نظر، می توانید کلمات مرتبطی که بیشترین جستجو در اینترنت دارند را به ترتیب مشاهده نمایید.

  ابزارهای انتخاب کلمه کلیدی

 5. ابزار Rank Tracker

  استفاده از ابزار Rank Tracker بر خلاف سایر ابزارهای نام برده شده نیاز به دانش بالایی دارد و ابزاری حرفه ای تر محسوب می شود. اگر قصد استفاده از این ابزار را دارید پیشنهاد می کنیم آموزش های آن را حتما مشاهده نمایید.

  ابزارهای انتخاب کلمه کلیدی

 6. سایت SEMrush

  ابزار SEMrush کمک زیادی به بازاریابان محتوا و کسانی مدیریت کمپین های تبلغاتی را  برعهده دارند می کند. استفاده از این ابزار کمی متفاوت تر از ابزارهای نام برده شده است. این وب سایت کلمات کلیدی که رقبای شما برای رتبه بندی از آنها استفاده کرده اند را به نمایش می گذارد. یافتن این نوع کلمات می تواند مزایای زیادی در بازاریابی های آنلاین شما داشته باشد.

  ابزارهای انتخاب کلمه کلیدی

جمع بندی

انتخاب کلمه کلیدی مناسب اولین اقدام در بهبود سئو وب سایت شما خواهد بود. انتخاب بهترین کلمات کلیدی بدون استفاده از ابزار خاصی امکان پذیر نیست به همین دلیل آشنایی و استفاده کاربردی از ابزارهای مختلف، برای بهبود سئو سایت ضروری است.

در این مقاله به معرفی و بررسی برخی از ابزارهای انتخاب کلمه کلیدی مناسب پرداختیم. می توانید با استفاده از این ابزارها، مناسب ترین کلماتی که با کسب و کارتان تطابق دارند را پیدا از آنها در محتوای سایت خود استفاده نمایید.

در صورتی که قصد دارید وب سایت کسب و کار خود را راه اندازی کنید و تمرکز خود را روی سئو آن قرار دهید، می توانید نمونه کارهای سایت ما را مشاهده کنید و قالب مدنظر خود را انتخاب نموده، سپس فرم درخواست دموی رایگان را تکمیل نمایید و به مدت یک ماه کاملا رایگان سایت خود را تست کنید و در صورت رضایت از عملکرد و نحوه خدمات پشتیبانی و آموزش ما نسبت به خرید سایت اقدام نمایید و از یک سال پشتیبانی و آموزش رایگان به همراه هاست و دامنه رایگان بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.