برچسب گذاری صحیح را چگونه انجام دهیم؟
برچسب گذاری صحیح را چگونه انجام دهیم؟
برچسب گذاری صحیح را چگونه انجام دهیم؟
برچسب گذاری صحیح

بدیهی است که ساختار بندی محتوای وب سایت کمی سخت است، آن هم وقتی که وب سایت شما رشد پیدا کرده باشد و بخواهید آنها را دسته بندی نمایید. سئو کاران معمولاً از روش برچسب گذاری صحیح برای ساختار بندی محتواهای وب سایت استفاده می ‌کنند که اهمیت ویژه‌ای هم در سئو سایت دارد. اگر اصول برچسب گذاری صحیح را نمی دانید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

برچسب گذاری صحیح چیست؟

در واقع برچسب‌ ها یا تگ ها عبارات یا کلماتی هستند که محتوای آن صفحه را شرح می دهند. با کمک تگ می توان دسته بندی محتواهای وب سایت را انجام داد و محتواهای مرتبط را در یک دسته قرار داد. برای مثال شما یک وب سایت آژانس هواپیمایی دارید که دسته بندی وب سایت شما به این صورت است: بلیط هواپیما داخلی، بلیط هواپیما خارجی، وبلاگ گردشگری، خبرها و غیره.

حالا شما مقاله‌ای تحت عنوان دیدنی‌های ایتالیا را آماده انتشار می کنید. برای تگ گذاری این محتوا نیز باید از تگ وبلاگ گردشگری استفاده کنید. حالا که با سیستم تگ گذاری و برچسب گذاری صحیح آشنا شدید، جالب است بدانید برای اولین بار وب سایت flicker سیستم تگ گذاری را برای کاربرانش مهیا نمود و سپس سایر وب سایت‌ها از این مدل برای ساختار بندی وب سایتشان کمک گرفتند.   برچسب گذاری صحیح

اهمیت برچسب گذاری صحیح در سئو

هنگامی که شما تگی را به یک صفحه اضافه می‌ کنید در واقع آن صفحه به بایگانی آن برچسب افزوده خواهد شد و اگر کاربر روی آن برچسب کلیک نماید، همه پست‌های مرتبط با آن را خواهد دید. با توجه به این مسئله مخاطب شما زمان بیشتری را در سایت می ماند و یا بهتر بگوییم با این کار شما زمان ماندگاری کاربر در سایت را افزایش داده‌اید. با این راهکار عالی می‌ توانید ترافیک دیگر صفحات مختلف سایت را بالا ببرید و همه این عوامل به بهبود سئو سایت کمک می‌ کند. از دیگر مزایای تگ گذاری، کراول کردن و درک بهتر صفحات شما توسط گوگل است.

انتخاب برچسب مناسب

برای انتخاب تگ مناسب هر محتوا نیاز است که چندین سوال را از خود بپرسیم.

  • اولین سوال این است که این پست به کدام پست های دیگر وبسایت مرتبط است؟
  • تگ مشترک با این دسته و دسته دیگر چیست؟
  • بهترین تگ برای این دسته کدام است؟
  • کلمات کلیدی مرتبط با محتوا وب سایت ما چیست و کاربران آن را چگونه جستجو می ‌کنند؟

در هنگام تگ گذاری باید دقت کنید و از خودتان تگ نسازید؛

تگ ها می بایست عبارات و کلماتی باشند که توسط کاربران جستجو می شوند. بنابراین می توان نتیجه گرفت که بهترین روش برچسب گذاری، استفاده از کلمات کلیدی است.

چگونه برچسب گذاری صحیح انجام دهیم؟

 

برچسب گذاری صحیح

باید توجه داشته باشید که تگ ها باید کوتاه باشد؛ یعنی عبارات و کلماتی که به عنوان تگ انتخاب می کنید باید نهایتاً سه کلمه باشد. پس نوشتن عبارات طولانی و یا جملات در برچسب‌ گذاری معنی نخواهد داشت و تأثیری هم در سئو ندارد.

البته اغلب سیستم های مدیریت محتوا برای تگ گذاری حد و حدود تعیین می‌ کنند؛ ولی اگر شما از سیستم مدیریت محتوایی استفاده کنید که این قابلیت را نداشته باشد، باید به تعداد تگ ها دقت کنید. همچنین توجه داشته باشید که گوگل در زمان مشخصی صفحات یک سایت را ایندکس می ‌کند و اگر تعداد تگ ها زیاد باشد، ممکن است صفحات مهم شما را نادیده بگیرد و صفحاتی که ارزش چندانی ندارند را ایندکس نماید.

پیدا کردن صفحات مرتبط با تگ

قطعا هر محتوایی با محتواهای دیگر سایت مرتبط است. برای مثال اگر در رابطه با تگ گذاری محتوا تولید می کنید، تگ مرتبط با آن سئو داخلی می باشد. در حقیقت چون تگ گذاری یکی از اصول سئو داخلی است، باید آن را در دسته سئو داخلی قرار دهید.

انتخاب برچسب های پرطرفدار

با پیدا کردن برچسب های پرطرفدار می توانید افزایش ترافیک داشته باشید. برای پیدا کردن این تگ ها، باید به سراغ جستجوهای کاربر بروید و به سادگی برچسب های مرتبط با محتوای خود را بیابید.

تاثیرات منفی برچسب گذاری بر سئو سایت

باید بدانید به همان اندازه که تگ گذاری صحیح و اصولی برای سئو وب سایت امتیاز محسوب می‌ شود، اگر تگ گذاری هم اشتباه انجام شود به همان اندازه می ‌تواند تاثیر منفی روی سئو داشته باشد تاثیرات مخرب تگ ‌گذاری نامناسب بر روی سئو سایت عبارتند از:

ایجاد صفحات زامبی

به صفحاتی که بیش از حد برچسب‌ گذاری دارند صفحات زامبی یا بی ارزش می گویند. در واقع هنگامی که تعداد تگ ها زیاد باشد و کاربر روی آنها کلیک نماید، تنها با یک یا دو محتوا روبه‌رو می‌ شود که این هیچ ارزشی به سایت منتقل نمی ‌کند؛ بلکه سبب تاثیرات منفی در سئو می شود.

ایجاد محتوای تکراری

یکی از اشتباهاتی که در هنگام تگ ‌گذاری وبسایت انجام می‌ شود، انتخاب برچسب ‌های مختلف برای محتوای یکسان است. برای مثال فرض کنید شما محتوایی با نام سئو خارجی تولید کرده‌اید و حالا برچسب دیگری به نام سئو داخلی روی همین محتوا بگذارید. در اینجا هر دو این تگ ها به یک محتوای یکسان اشاره می ‌کنند که این موضوع اصلاً برای سئو سایت خوب نیست.

کلمه کلیدی مشابه

هنگامی که شما با یک کلمه کلیدی دو محتوای جداگانه در وب سایت خود داشته باشید، Cannibalization رخ می ‌دهد که رویداد خوبی برای سئو وب سایت نیست. وقتی این اتفاق می ‌افتد گوگل سردرگم می ‌شود و نمی ‌تواند محتوای اصلی را تشخیص دهد و به همین دلیل هم رتبه خوبی به آن صفحات شما نمی دهد.

برای مثال تصور کنید شما با کلمه کلیدی طراحی سایت محتوایی را منتشر می کنید و برچسب های زیادی را برای آن می سازید، یکی از این برچسب‌ ها، طراحی سایت است. با این کار شما یک صفحه محتوا و یک صفحه برچسب که هر دو با کلمه‌ی کلیدی طراحی سایت هستند را در سایتتان قرار می دهید.

حالا گوگل باید کدام یک از این صفحات را سئو کند و یا به آن رتبه بدهد؟ اگر این اتفاق بیفتد دو حالت برای شما رخ می دهد:

  1. یک اینکه از اعتبار هر دو صفحه کم می‌ شود و یا هیچکدام از صفحات شما روی این کلمه سئو نمی ‌شوند.
  2. و یا گوگل هر دو صفحه را روی یک کلمه کلیدی می ‌کند؛ اما هیچ کدام از این صفحات به لینک‌های اول گوگل نمی ‌رسند و در همان انتهای صفحات جستجو باقی می‌ مانند.

  برچسب گذاری صحیح  

جمع بندی

در مجموع باید گفت برچسب گذاری صحیح می تواند به بهبود سئو وب سایت شما کمک کند؛ در صورتی که بتوانید اصول درست آن را بیاموزید و آنها را رعایت کنید. خرید سایت و تمرکز روی سئو آن، از مهم ترین موارد رشد هر کسب و کاری است. اگر شما نیز قصد خرید سایتی بهینه شده با سئو را دارید، می توانید با مشاهده بخش نمونه کارها، از میان تعدادی زیادی سایت از پیش ساخته شده قالب مورد نظر خود را انتخاب نمایید و با درخواست دموی رایگان، به مدت یک ماه از سایت خود استفاده کنید. در صورت رضایت از پشتیبانی و عملکرد سایت، می توانید اقدام به خرید سایت خود کنید. در صورت وجود هر گونه سوال می توانید با گروه طراحی سایت معین در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.