روش های ساخت سایت رایگان
روش های ساخت سایت رایگان
روش های ساخت سایت رایگان
ساخت سایت رایگان

با توجه به اهمیت بالای خرید سایت برای کسب و کارهای مختلف، مشاغلی که به تازگی راه اندازی شده اند و بودجه لازم برای خرید سایتی حرفه ای را ندارند، به دنبال خرید و یا ساخت سایت رایگان هستند. هم چنین بسیاری از مشاغل دیگر برای کسب اطمینان لازم از کیفیت سایت، قصد استفاده رایگان از وب سایت خود را دارند تا در صورت رضایت اقدام به خرید آن کنند.

خوشبختانه روش های مختلفی برای ساخت سایت رایگان وجود دارد. اگر قصد دارید تاثیر یک سایت در کسب و کار خود را مشاهده کنید یا بودجه لازم برای خرید یک سایت حرفه ای را ندارید، با ما همراه باشید تا روش های ساخت سایت رایگان را بررسی کنیم.

ساخت سایت رایگان

یکی از سوالاتی که ذهن بسیاری از افراد را درگیر کرده است، طراحی سایت بدون استفاده از زبان های برنامه نویسی است. این که آیا بدون استفاده از زبان های برنامه نویسی می توان یک وب سایت را طراحی کرد و مدیریت آن را به دست گرفت یا خیر.

در جواب به این سوال باید گفت که تا حدودی می توان بدون استفاده از زبان های برنامه نویسی، یک سایت مناسب را طراحی کرد اما این کار محدودیت های زیادی را به همراه خواهد داشت. برای ساخت سایت رایگان بدون استفاده از زبان های برنامه نویسی، می توان از میان این سه روش، یک کدام را انتخاب کرد.

  • ساخت سایت رایگان از طریق ایجاد وبلاگ
  • ساخت سایت رایگان از طریق سایت ساز ها
  • ساخت سایت رایگان بوسیله سیستم های مدیریت محتوا

 

ساخت سایت رایگان

ساخت سایت رایگان از طریق وبلاگ

برای ایجاد و طراحی یک وب سایت، می توانید یکی از وبلاگ های معتبر را انتخاب نمایید و با ایجاد وبلاگ خود، فعالیتتان را در آن آغاز نمایید. سپس باید دامنه خود را روی وبلاگتان پارک نمایید تا به راحتی از یک وب سایت رایگان استفاده کنید.

این روش بسیار ساده خواهد بود اما ایرادات زیادی را به همراه خواهد داشت. از مهم ترین معایب ساخت سایت رایگان با استفاده از وبلاگ، این است که وب سایت شما، در زیر دسته یا ساب دامین وبلاگ اصلی قرار می گیرد و اگر وب سایتی که وبلاگ خود را روی آن ساخته اید بنا به هر دلیلی غیر فعال شود، سایت شما نیز قابلیت استفاده را نخواهد داشت.

مشکل دیگر این نوع وب سایت، نداشتن کنترل روی نمایش تبلیغات مختلف در سایت است. با ایجاد سایت از این طریق، وبلاگ اصلی می تواند تبلیغات مختلفی را در سایت شما به نمایش بگذارد و شما هم هیچ کنترلی روی مدیریت آنها نخواهید داشت.

ساخت سایت رایگان با استفاده از سایت ساز ها

روش بعدی که بوسیله آن می توانید به سادگی صاحب یک وب سایت رایگان شوید، استفاده از سایت ساز ها هستند. در مقالات قبل در مورد مزایا و معایب استفاده از سایت ساز ها صحبت کرده ایم با این وجود این روش طراحی سایت برای بسیاری از افراد می تواند مفید باشد.

ساخت سایت رایگان از طریق سایت ساز ها به این معناست که شما یک غرفه آماده از یک فروشگاه بزرگ را اجاره می کنید و تنها دکور آن را به سلیقه خود می چینید. طراحی سایت بوسیله این پلتفرم ها به سادگی امکان پذیر است و هیچ گونه نیازی به استفاده از زبان های برنامه نویسی نخواهد داشت.

هر چند طراحی این نوع وب سایت بسیار ساده صورت خواهد گرفت، اما برخی معایب را به همراه خواهد داشت. اولین مشکلی که ممکن است با آن مواجه شوید، پرداخت هزینه های مختلف برای فعال نگه سایتتان است. هم چنین با ساخت سایت رایگان از طریق سایت ساز ها، عملا کنترل و مالکیت کامل سایت خود را در دست نخواهید داشت و ممکن است در هر زمانی با غیر فعال شدن سایت اصلی، سایت شما نیز از کار بیوفتد.

هم چنین در صورتی که بخواهید ویژگی های مختلفی را به سایت خود اضافه کنید و امکانات آن را بالا ببرید، با محدودیت های زیادی مواجه خواهید شد.

ساخت سایت رایگان با استفاده از سیستم های مدیریت محتوا

از دیگر روش هایی که می توان یک سایت را بدون دانش برنامه نویسی و با هزینه ای پایین طراحی کرد، استفاده از سیستم های مدیریت محتواست. این روش شاید از سایر روش های ساخت سایت مناسب تر باشد اما برخی چالش ها را برای شما نیز بوجود خواهد آورد.

محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا، وردپرس است است که به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد. شما می توانید با استفاده از آن، با استفاده از کمترین دانش برنامه نویسی، سایت خود را طراحی نمایید. اما استفاده از وردپرس نیز برخی معایب را به همراه دارد.

چالش اول در مورد دانش راه اندازی سایت بوسیله وردپرس است. شاید نیازی به استفاده از زبان های برنامه نویسی مختلف در راه اندازی سایت خود نداشته باشید اما باید مراحل نصب وردپرس و استفاده از بخش های مختلف آن را به خوبی آموخته باشید.

مشکل بعدی هزینه های مختلف هنگام استفاده از آن است. اگر بخواهید از یک سایت وردپرسی خام استفاده کنید، عملا امکانات زیادی نخواهید داشت و سایت شما به ابتدایی ترین شکل ممکن طراحی خواهد شد. برای ساخت سایتی حرفه ای باید قالبی مناسب و سپس افزونه های مختلفی که به آنها نیاز پیدا خواهید کرد را نیز خریداری کنید. هم چنین هزینه خرید دامنه و هاست را نیز باید بپردازید.

 

ساخت سایت رایگان

بهترین روش برای استفاده از یک سایت رایگان

با وجود مزایا و معایب مختلف روش های ساخت سایت رایگان، می توانید با توجه به انتظاراتتان از وب سایت، هر کدام را که مناسب تر می بینید انتخاب نمایید. اما پیشنهاد ما به شما استفاده و خرید سایت رایگان از شرکت طراحی سایت معین است.

اگر برای کسب و کار خود قصد خرید سایتی حرفه ای و طراحی شده بر پایه وردپرس را دارید، می توانید نمونه کارهای ما را مشاهده کنید و قالب آگهی متناسب با شغل و سلیقه خود را انتخاب نموده، سپس فرم درخواست دموی رایگان را تکمیل نمایید و به مدت یک ماه کاملا رایگان سایت خود را تست کنید و در صورت رضایت از عملکرد و نحوه خدمات پشتیبانی و آموزش ما نسبت به خرید سایت اقدام نمایید و از یک سال پشتیبانی و آموزش رایگان به همراه هاست و دامنه رایگان بهره مند شوید.

 

ساخت سایت رایگان

جمع بندی

بسیاری از صاحبان کسب و کار برای کاهش هزینه ها و یا ارزیابی سایت مدنظر خود، قصد خرید و یا ساخت سایت رایگان را دارند. با توجه به هزینه، زمان و دانشی که صرف طراحی سایت می شود، عملا طراحی سایت بصورت کاملا رایگان وجود نخواهد داشت، با این وجود شما می توانید به وسیله برخی روش هایی که در این مقاله به آنها پرداخته شد، سایت خود را بصورت رایگان طراحی کنید. هم چنین می توانید با انتخاب شرکت طراحی سایت معین، از سایت حرفه ای خود به مدت یک ماه کاملا رایگان استفاده کرده و در صورت رضایت اقدام به پرداخت وجه نمایید.

اگر نیاز به راهنمایی بیشتری در این زمنیه دارید، می توانید با همکاران پشتیبانی طراحی سایت معین در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.